V sobotu 23. září 2023 se před kostelem sv. Antonína na Strossmayerově náměstí sešla parta dobrovolníků, která se vydala na úklid nábřeží. Za dvě hodiny sesbírali 12 pytlů nepořádku, trochu překvapení byli z množství nápojových plechovek, kterých bylo více než pět desítek. Problematické jsou i cigaretové nedopalky – ty se totiž rozkládají až 15 let.

Sběrači vyzbrojeni rukavicemi a pytli se vydali od kostela podél Bubenského nábřeží směrem do ulice Komunardů. Nálezy byly pestré, od PET lahví přes různé obalové materiály až po poškozenou francouzskou hůl nebo židli. Zarážející bylo množství plechovek od piva, množství odpadků na křižovatkách poblíž semaforů a cigaretových nedopalků.

Za bezpečný sběr infekčního materiálu děkujeme již tradičně neziskové organizaci Progressive. A velký dík si zaslouží všichni, kteří svůj čas věnovali zvelebení naší městské části. Děkujeme a těšíme se při jarním úklidu.