V roce 2014 proběhlo v Praze 7 místní referendum o hazardu. Přestože nakonec nebylo kvůli nižší účasti, než stanovuje zákon, závazné, 87 % z téměř 7 700 občanů, kteří se referenda zúčastnili, se v něm vyjádřilo pro nulovou toleranci.
„Přestože referendum nebylo závazné, řídili jsme se vůlí našich občanů a v roce 2015 jsme prosadili do vyhlášky hl. m. Prahy nulovou toleranci vůči hazardu na území Prahy 7. Od té doby jsme tlačili na ministerstvo financí, aby urychlilo zdlouhavý proces odebírání licencí hernám. Do roku 2019 se vše povedlo dovést ke zdárnému konci a herny i všechny hrací automaty ze Sedmičky zmizely. Místa po hernách a na nich navázaných zastavárnách zaplnily obchody, restaurace a kavárny a žádný podnik v naší městské části nyní nepřispívá k tomu, aby se někdo mohl stát patologickým hráčem a zničit si život,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.
Od roku 2021 je v platnosti vyhláška zakazující provozování technických her, které jsou považovány za nejtvrdší formu hazardu, na celém území hl. m. Prahy. Vyhláška zároveň zachovává možnost provozování živých her v městských částech, které tento typ hazardu na svém území umožní. Právě tato skutečnost, tedy že provozování živé hry je umožněno pouze na území některých městských částí, byla důvodem, proč Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil hlavnímu městu v roce 2023 opakovaně pokutu. Hl. m. Praha proti tomu podala správní žalobu, zároveň však zahájila přípravu novely stávající vyhlášky.
„Máme obavy, aby připravovaná novela nevedla k návratu hazardu i do městských částí, jakou jsme my, které se ho již zcela zbavily. V oblastech, kde byly zrušeny herny, dochází ke snižování kriminality i k celkové kultivaci veřejného prostoru. Proto trváme na zákazu technických i živých her v Praze 7 a hlavnímu městu doporučujeme, aby byl zákaz technických her zachován v celé Praze,“ doplnil předkladatel tisku Vladan Brož, zastupitel MČ Praha 7 a předseda Finančního výboru Zastupitelstva hl. m. Prahy.