Egor Nefedov je skutečným občanem světa, expatem, který se ovšem nestraní místní kultury, naopak, a jelikož prakticky celý jeho dospělý život se odehrává v češtině, v ledasčem už se cítí více jako Čech než jako Rus – mateřská ruština pro něj zůstává spíš romantickým jazykem dětství a dospívání. Pro jednosměrnou letenku z Moskvy do Prahy se rozhodl, když mu bylo 17 a dokončil v Rusku střední školu. Po roce intenzivního jazykového kurzu češtiny v Poděbradech začal studovat český obor na VŠE a šest let žije na Sedmičce, která se prozatím stala jeho druhým domovem. Líbí se mu místní pospolitost, protiklad k ruskému individualismu, kdy se člověk stará jen o to, co patří jemu samému, což většinou končí dveřmi jeho bytu. „První rok byl nejtěžší, ale hodně mi pomohlo i to, že hned po kurzu češtiny jsem šel pracovat do hospody v malé vesničce za Kutnou Horou. Potřeboval jsem se rozmluvit a přišlo mi, že pivovar je pro to nejlepším místem,“ směje se Egor.
Odjakživa věděl, že chce vybudovat vlastní podnik, a touha „dělat si to po svém“ ho pohání dodnes. Svoboda je pro něj v dnešním nejistém světě tou nejcennější komoditou. Pro rodiče zůstávající v Moskvě, kteří rychle pochopili, že Rusko pro svobodomyslného Egora nebude nejlepším místem pro život, je on sám zase jejich nejsmysluplnější investicí. Ještě během vysokoškolského studia začal se svými spolužáky podnikat a právě v této době spoluzaložil také firmu ArtMoment, jež jako jednu ze svých kmenových základen využívá sedmičkový Vnitroblock, kde týmům i jednotlivcům nabízí tvořivé večery zážitkového malování. Nejčastěji jejich akce vyhledávají mladé ženy, které si chtějí odpočinout od práce a smysluplně strávit volný čas s kamarádkou, maminkou nebo partnerem. ArtMoment ale nezůstává jen u základní nabídky eventů, kromě klasického i experimentálního malování tým nedávno uspořádal například unikátní akci malování ginem, spojenou s ochutnávkou ginu od sedmičkové palírny Garage22.
Egor má odjakživa rád širší obzory, chápe, že ideální člověk neexistuje a je dobré vzít si od každého něco. „Nehledám vzor, ale inspiraci,“ vysvětluje. Hodně mu záleží na tom, aby jakýkoliv jeho produkt nebo služba měly hodnotu, která se od nich očekává. „Nezajímá mě pozitivní zpětná vazba, zajímá mě kritika, která jediná posouvá vpřed. Jen díky konstruktivní zpětné vazbě zákazníků, která upozorní na nedostatky, se dá přijít na to, jak produkt či službu zlepšit.“ I přesto, že koncept firmy ArtMoment byl od počátku zcela apolitický, ne-li dokonce antipolitický, musí Egor v rámci dnešní polarizované společnosti čas od času čelit negativním komentářům ohledně svého původu nebo zodpovídat otázku, jak se k současné politické situaci staví. „Přijde mi to nevhodné, byť je můj názor stejný jako ten, který převládá v západní evropské společnosti,“ dodává. Ač Rusko má možná ve své DNA imperialismus, Egor je dobrým příkladem toho, že každá mince má nakonec dvě strany.