Školy v přírodě, adaptační pobyty, lyžařské výcviky, nákup školních pomůcek či vybavení pro volnočasové aktivity organizované školou – to vše může být pro řadu rodičů velkou zátěží. Rodinám v tíživé finanční situaci pomůže Fond okamžité pomoci Prahy 7.

Podpora při hrazení nákladů spojených se školními aktivitami je určena rodinám žáků ze základních a mateřských škol zřizovaných městskou částí Praha 7. Rodiny ve finanční nouzi, splňující podmínky uvedené v žádosti, si mohou požádat o příspěvek z Fondu okamžité pomoci Prahy 7 prostřednictvím své školy. Rodiče se mohou v této věci obracet na ředitele, třídní učitele či sociální pedagogy, kteří na základních i mateřských školách v Praze 7 pomáhají krom jiného i při vyhledávání vhodných forem pomoci v nouzi, vyplňování žádostí apod.

Fond okamžité pomoci Prahy 7 navazuje na Balíček okamžité pomoci Pražanům, prostřednictvím kterého hlavní město poskytovalo školám finanční prostředky na podporu potřebných rodin v uplynulých dvou letech. Školy Prahy 7 byly jedny z nejaktivnějších v Praze při čerpání z tohoto balíčku, jehož pokračování je však v tuto chvíli nejasné.

Jedná se o jednu z forem podpory rodin ve finanční nouzi vedle dlouhodobě fungujících programů Prahy 7, jako je obědové konto, příspěvek na kroužky, fondy solidarity na školách a další. Více o poskytované pomoci se dočtete ZDE