Od soboty 28. září 2024 se vrací tramvaje na Václavské náměstí, s čímž souvisí změny ve vedení tramvajových linek. Na našem území se změny týkají linek 6, 14 a linky 34, která zanikne.

Linky 3, 5, 6, 9, 14 a 24 začnou opět jezdit Jindřišskou a Vodičkovou ulicí, stejně tak noční linky 91, 92, 94, 95, 96 a 98. Linky 6 a 14 budou i nadále ovlivněny pokračující výlukou u Výstaviště a uzavřením Libeňského mostu. Tyto dvě linky současně nahradí výlukovou linku 34, která zanikne.

Linka 6 pojede po své původní trase z Kubánského náměstí přes Otakarovu, I. P. Pavlova, Václavské náměstí a Náměstí Republiky na Strossmayerovo náměstí, odkud bude pokračovat přes Vltavskou a Dělnickou na Libeňský most, kde bude ukončena.

Linka 14 pojede ze Spořilova přes Náměstí Bratří Synků, Albertov, Václavské náměstí a Bílou labuť na Vltavskou (na předmostí), kde odbočí vlevo a bude pokračovat přes Strossmayerovo a Letenské náměstí do smyčky Špejchar.

Schéma provozu od 28. 9. (od 4.30)

Podrobné informace najdete na stránkách DPP.