Městská část Praha 7 nabízí studentům a studentkám vysoké nebo vyšší odborné školy k pronájmu byt v domě s byty zvláštního určení v ulici Kamenická či U Studánky. Podmínkou nájemního vztahu je zapojení do komunitní práce se seniory a seniorkami, a to v rozsahu 30 hodin měsíčně. Za to studenti a studentky získají příjemné bydlení v krásné lokalitě za příznivou cenu a cenné zkušenosti, které lze využít při studiu zejména humanitních a zdravotnických oborů.

„Nechceme nechat žádný byt prázdný. A tak nabízíme byty určené pro seniory na krátkodobé pronájmy studentům. Podaří se nám tak zlepšit jak služby pro seniory, tak atmosféru v domech, kde naši senioři bydlí, “ říká Jan Čižinský, starosta MČ Praha 7.

Pronajímané byty mají velikost 25 až 40 m2, cena za metr je 203,67 Kč. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu určitou (1 rok) s možností opakovaného prodloužení, zároveň je však pronájem možný jen po dobu studia.

Byty zvláštního určení ve vlastnictví městské části jsou určené pro seniory a osoby se zdravotním postižením, kteří nevyžadují komplexní a celodenní péči, avšak z důvodu věku či zdravotního stavu jsou v určitém rozsahu odkázáni na pomoc jiné osoby nebo sociální služby.

MČ Praha 7 chce spolu s Nadačním fondem Agora 7 v prostoru bývalé jídelny v domě U Studánky vybudovat komunitní prostor, který bude sloužit obyvatelům domu i seniorům z okolí. Student/ka  bude mít možnost podílet se jak na vzniku koncepce toho prostoru, tak na jeho budoucím fungovaní. Může připravit vlastní nabídku programu nebo oslovit místní iniciativy, které by měly zájem v komunitním prostoru nabízet vlastní aktivity.

Žadatel/ka o pronájem bytu v domě s byty zvláštního určení musí splňovat následující podmínky:

• Studium vysoké či vyšší odborné školy v Praze (výhodou je studium humanitního či zdravotnického oboru)
  • Podání žádosti, která bude obsahovat návrh realizovaných aktivit v domě s byty zvláštního určení v rozsahu 1–2 normostrany. Aktivity pro obyvatelstvo domu (aktivizační a volnočasové aktivity, procházky, pro malé skupiny či jednotlivce) v rozsahu 30 hodin měsíčně budou realizovány ve spolupráci s dobrovolnickou organizací Agora 7, která studenty/ky zaškolí a bude jim poskytovat podporu po celou dobu nájemního vztahu.
  • Žadatel/ka musí mít čistý trestní rejstřík a nesmí být proti němu/ní vedeno soudní řízení.

Žádost musí obsahovat:

• Informace o žadateli/ce: jméno a příjmení, bydliště, občanství, datum narození, studovaná vysoká nebo vyšší odborná škola, studijní program a studijní obor, kontaktní údaje (e-mail, telefon); může být rozvedeno ve formě životopisu
  • Popis činnosti a aktivit, které může nabídnout obyvatelstvu bytů, a stručná koncepce fungování komunitního prostoru v rozsahu 1–2 normostrany
  • Motivační dopis, ve kterém se student/ka zaměří mimo jiné na to, z jakého důvodu ho/ji nabídka oslovila, zda má zkušenost s pomocí seniorům a osobám se zdravotním znevýhodněním, jakou absolvoval/a v rámci studia praxi (není podmínkou)
  • Potvrzení o studiu

Před podpisem nájemní smlouvy a dobrovolnické smlouvy musí student/ka doložit čistý trestní rejstřík a návrh časového harmonogramu dobrovolnických aktivit.

Žádost je nutné podat do 31. srpna 2024 na adresu:

Úřad městské části Praha 7

k rukám Bc. Kornélie Peterkové

U Průhonu 38, Praha 7, 170 00

nebo elektronicky:

e-mail: PeterkovaK@Praha7.cz

Pro více informací a případnou konzultaci volejte na tel. 608 703 876.