Sobota 2. září 2023 bude nejen na Sedmičce ve znamení řady akcí. Omezení v dopravě jsou na území Prahy 7 spojena s Prague Harley Days a dopolední spanilou jízdou asi 800 motocyklů. V podvečer pak do ulic metropole vyrazí 7 500 běžců 67 národností, v rozmezí od 17.30 do 21.00 budou neprůjezdné ulice Revoluční, nábřeží Edvarda Beneše, Štefánikův a Čechův most, nábřeží Kpt. Jaroše ve směru do centra a Letenský tunel.

Letošní Prague Harley Days se konají od 1. do 3. září 2023 na Výstavišti; pro občany Prahy 7 vstup zdarma. Omezení v dopravě souvisí se spanilou jízdou několika stovek motocyklů historickým centrem Prahy v sobotu 2. září 2023 v čase 10.30 (odjezd kolony z areálu Výstaviště) až 12.00 (odhadovaný čas příjezdu kolony zpět k Výstavišti).

Kolona motocyklů projede ulicemi: Za elektrárnou, U Výstaviště, Dukelských hrdinů, Veletržní, Bubenská, Hlávkův most, Wilsonova, Václavské náměstí (otočka před pěší zónou), Mezibranská, Žitná, Karlovo nám., Resslova, Masarykovo nábř., Smetanovo nábř., Křižovnická, nám. Jana Palacha, Mánesův most, Klárov, nábř. Edvarda Beneše, nábř. Kapitána Jaroše, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Za elektrárnou.

Více na webu pořadatele.

Již 26. ročník mezinárodní sportovní akce Birell Grand Prix Praha se v ulicích hlavního města uskuteční tuto sobotu 2. září 2023. Program se skládá ze závodů Adidas Běh pro ženy na 5 km a Birell Běh na 10 km. Událost si vyžádá zejména v den konání akce zhruba od 16.30 do 22.00 některá dopravní opatření včetně dočasných změn v trasách linek MHD. Postupná uzavírka pozemních komunikací se bude týkat centrální části metropole.

Závodů se v letošním roce zúčastní celkem 7 500 běžců 67 národností. Adidas Běh pro ženy 5 km startuje v 18.00 na náměstí Republiky, Birell Běh na 10 km pak začíná v 19.30 na stejném místě, kde je v obou případech zároveň naplánován i cíl. Nicméně uzavírky v trase závodu, který se uskuteční v centru města, začnou platit už s předstihem. Naopak jednotlivé ulice budou postupně zprůjezdněny hned po proběhnutí posledního běžce. Dopravu zde bude řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy.

Předpokládané úplné uzavírky komunikací se budou v čase od 16.30 do 22.00 týkat dolní poloviny Václavského náměstí i ulice Na Příkopě a náměstí Republiky. V rozmezí od 17.30 do 21.00 hodin budou neprůjezdné ulice Revoluční, nábřeží Edvarda Beneše, Štefánikův a Čechův most, nábřeží Kpt. Jaroše ve směru do centra a Letenský tunel. V čase od 19.20 pak postupně podle průběhu závodu až do 20.45 hodin bude uzavřeno Rohanské a Dvořákovo nábřeží, nábřeží Ludvíka Svobody, Těšnovský tunel, Lannova ulice a Nové mlýny.

V celé trase obou závodů bude také platit zákaz zastavení a jeho nerespektování bude znamenat odtažení vozidla. Kvůli vybudování zázemí celé akce bude navíc zákaz rozšířen v oblasti náměstí Republiky, Hybernská a Na Příkopě, kde bude platit už od pátku 1. září 2023 od 18.00, a to až do soboty 2. září 2023 do 24.00. Delší zákaz zastavení, konkrétně v sobotu 2. září 2023 od 12.00 do 23.00, bude pak zaveden také v ulici Revoluční, na nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kpt. Jaroše i na Dvořákově a Rohanském nábřeží.

Dočasné změny se dotknou také povrchových linek MHD, proto bude vhodnější zejména v centru města využívat linek metra. V den závodu bude zhruba od 16.00 do 21.30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají a autobusů v oblasti náměstí Republiky, Revoluční ulice, Štefánikova a Čechova mostu a na nábřeží Edvarda Beneše. Změny se budou týkat tramvajových linek číslo 2, 6, 8, 15, 17, 26, 27, 41 a 42. V případě autobusů budou upraveny trasy linek 194 a 207. Více informací je k dispozici na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Pro dotazy v souvislosti s dopravním omezením bude dále k dispozici bezplatná informační linka na čísle 800 165 102.

Mapy a další informace najdete na webu pořadatele.