K udílení Cen Prahy 7 a dalších ocenění městská část přikročila v letech 2005, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2019 a 2024.
Ocenění v roce 2016 mělo netradiční podobu. V aule Fakultní základní školy Umělecká udělilo Zastupitelstvo MČ Praha 7 ocenění za záslužnou činnost, přičemž nominace vyšly z návrhů široké veřejnosti. Ocenění získalo 28 občanů Prahy 7 – mezi jinými také tři děti a dva dospělí, kteří zachránili lidský život, dlouholetí pedagogové a lékaři, kulturní a sportovní aktéři či dobrovolníci, kteří nezištně pomáhají ostatním.
Seznam a představení všech oceněných
Cena Městské části Praha 7
Blanka Bartáková a Michal Barták
Oba jsou holešovičtí rodáci, přišli na svět tři roky po sobě v již neexistující porodnici na Štvanici a celý svůj život spojili s Prahou 7. Letos společně oslavili stříbrnou svatbu. Přestože Blanka profesně začínala v cestovním ruchu a Michal sestavoval počítačové sítě a programoval, série náhod je nakonec dovedla k podnikání v gastronomii. Vše začalo otevřením zahradní restaurace Gaston v pražské zoo v roce 2005, později se manželé Bartákovi podíleli na rozjezdu dalších gastronomických provozů v Praze 7. Nakonec u nich převážila touha otevřít vlastní podnik s méně početnou, ale o to stálejší klientelou. A tak se v roce 2013 zrodila restaurace Stereo na Letenském náměstí. Manželé Bartákovi se před několika lety shodli, že je v jejich silách dělat radost nejen běžným zákazníkům, ale i těm obyvatelům Sedmičky, kteří by si jinak nemohli stravování v restauraci dovolit. Od té doby jejich restaurace poskytuje pomoc především osamělým seniorům, kterým vrací do života teplý oběd a tím i důstojnost a sebedůvěru.
Vladimír Drábek
V Praze 7 žije od roku 1954, tedy přesně polovinu existence městské části. V 90. letech byl prvním porevolučním starostou Prahy 7 a následně také náměstkem primátora hlavního města Prahy. V Zastupitelstvu Prahy 7 působil do roku 1998 a stál také u vzniku dodnes vycházejícího radničního časopisu Hobulet. Od roku 2012 do současnosti je členem Sportovní komise městské části. V Praze 7 se řadu let věnuje pořádání kulturních a sportovních aktivit. Je zakladatelem a předsedou spolku ALTÁN ART, který v ulici Nad Královskou oborou od roku 2013 provozuje kreativní výtvarný Ateliér radostné tvorby pro umělce s mentálním handicapem a duševním onemocněním a od roku 2017 také Kulturně komunitní centrum ART pro seniory a lidi se zdravotním znevýhodněním.
Nora Fridrichová
Novinářka a předsedkyně správní rady organizace Šatník – největšího humanitárního centra v ČR s přímou materiální pomocí. První sbírku šatstva vyhlásila v roce 2019 na recepci České televize. V roce 2021 za covidové pandemie spustila velkou pražskou sbírku šatstva pro rodiny samoživitelů stižené covidovou uzávěrou země a pořádala také sbírky na nákup potravin a notebooků pro děti na distanční výuce. První Šatník Nora Fridrichová otevřela v karlínských kasárnách a záhy založila současný nadační fond, který sídlí v Holešovické tržnici. V registraci má dnes Šatník téměř 15 tisíc potřebných rodin, obléká ale i ženy a děti, které zde našly útočiště před válkou na Ukrajině, seniory v nouzi nebo nově také pacienty psychiatrických léčeben. Za svou charitativní činnost obdržela Nora Fridrichová v roce 2021 Stříbrnou medaili předsedy Senátu.
Eliška Hrubá Toperczerová
Vystudovala opěrní zpěv na Pražské konzervatoři a Hudební a taneční fakultě AMU v Praze. Je vítězkou mnoha pěveckých soutěží. Od roku 1995 spolupracuje s Kühnovým dětským sborem jako hlasová pedagožka a režisérka. Je autorkou či spoluautorkou libret k několika operám, které byly napsány právě pro Kühnův dětský sbor, a podílela se na celé řadě dalších hudebních projektů. Se svými operami pravidelně hostuje na Pražském jaru, Smetanově Litomyšli a dalších festivalech. Od roku 2009 spolupracuje na představení W. Shakespeara Veselé paničky Windsdorské v rámci Letních shakespearovských slavností a připravuje také vlastní hudebně-dramatické pořady. Pět let byla hlasovou pedagožkou na Mezinárodní pěvecké soutěži San Remo junior. V současné době se věnuje rozvoji mladých talentů.
Jitka Krejcárková
Již řadu let se věnuje výcviku asistenčních psů. Od narození má pouze zbytky zraku, ale tento hendikep dokázala ve své profesy proměnit v přednost. V roce 2001 vycvičila svého prvního vodicího psa a následně se začala této činnosti věnovat na profesionální úrovni. Nejprve psy trénovala a skládala s nimi zkoušky pro různé instituce, v roce 2005 se však osamostatnila a založila vlastní organizaci Pes pro tebe, která dosud klientům předala 110 čtyřnohých pomocníků. V roce 2023 se spolku Pes pro tebe podařilo splnit podmínky pro vstup do mezinárodní organizace Assistance Dogs International, která sdružuje výcvikové školy asistenčních psů po celém světě. Při výcviku budoucích průvodců nevidomých a slabozrakých klientů využívá Jitka Krejcárková své vlastní zkušenosti a dokáže se náležitě vcítit do pocitů a potřeb osob se zrakovým hendikepem.
Marko Ivanović
Jako dirigent začínal v Národním divadle v Praze, byl šéfdirigentem Komorní filharmonie Pardubice a dodnes působí jako šéfdirigent Národního divadla Brno. Je vícenásobným držitelem Ceny Divadelních novin za operní inscenaci roku. V roce 2023 obdržel cenu Anděl za nahrávku symfonických skladeb Miloslava Kabeláče. Pestrá je také jeho skladatelská činnost. V posledních letech se soustředí především na hudebně jevištní díla. Je autorem čtyř divácky úspěšných oper. Za poslední z nich, Monument, obdržel v roce 2020 Cenu divadelní kritiky. Je také častým autorem scénické a rozhlasové hudby. Od roku 2005 je spolupořadatelem a dirigentem cyklu komentovaných koncertů Kroky do nového světa, který produkuje Česká filharmonie. V roce 2022 obdržel od Společnosti pro hudební výchovu Cenu Jaroslava Herdena.
Silvie Ježková
Klavíristka a hudební pedagožka žije celý život v Praze 7 a vždy s radostí přispívala svou různorodou činností k její pestrosti. Ať už se jednalo o působení na tanečním oddělení místní ZUŠ, pořádání hudebních, pohybových a rukodělných aktivit, vedení kroužků břišních tanců v DDM či dobrovolnickou činnost při nejrůznějších akcích farnosti u kostela sv. Antonína, městské části Praha 7 a dalších organizací. Již 16 let je předsedkyní Rodinného centra Letná, které nabízí prostor pro setkávání rodičů s malými dětmi, organizuje celou řadu kroužků a pohybových aktivit, pořádá osvětové přednášky a semináře a věnuje se rozsáhlé charitativní činnosti. Akce jako Masopust pro nejmenší, Drakiáda či Svatomartinský lampionkový průvod ve Stromovce se již staly neopomenutelnými tradicemi pro mnoho rodin nejen z Prahy 7
Matěj Kozubek
Český reprezentant v dálkovém plavání se pravidelně již od roku 2013 účastní vrcholných soutěží, jako jsou mistrovství světa a Evropy. Nejprve reprezentoval v juniorských kategoriích a od roku 2015 již v kategorii Open. Nejlepšího umístění zatím dosáhl v roce 2019, kdy obsadil 4. místo na 5 km v rámci Mistrovství světa v Jižní Koreji. V roce 2021 se Matěj Kozubek kvalifikoval na olympijské hry v Tokiu. Na začátku září 2024 se zúčastnil svého prvního závodu, který se řadí do kategorie ultramaratonů. Jednalo se o závod na 36 km z ostrova Capri do Neapole. Při své premiéře v této nesmírně náročné disciplíně se Matěj Kozubek umístil na 4. místě.
Jana Lesičková
Narodila se na Štvanici a celý svůj život žije v Praze 7. Již 16 let podniká v gastronomii a provozuje dnes již tradiční letenskou pivnici U Pivoje. Svou práci vnímá jako poslání, které není jen o samotném pohostinství. Jeho nedílnou součástí je každodenní poznávání spletitých cest lidských osudů, které nejsou pokaždé jenom zalité sluncem. Také proto Jana Lesičková se svým podnikáním spojila dlouhodobou nezištnou pomoc potřebným z Prahy 7. Ze své iniciativy navázala spolupráci se sociálním odborem městské části a angažuje se v poskytování obědů seniorům a dalším lidem z Prahy 7, kteří se dostali do obtížných životních situací. Díky pomoci Jany Lesičkové a jejího týmu tak mají pravidelně teplý oběd v příjemném prostředí, kde nejsou izolovaní od ostatních lidí a běžného života.
Michael Třeštík
S výjimkou několika let po svatbě, kdy hostoval v bytě u rodičů své ženy, žije celý život v Praze 7, konkrétně na Letné. Vystudoval architekturu na ČVUT a později postgraduál stavební fyziky. Asi patnáct let projektoval a vykonával expertní činnost v oboru urbanistické akustiky, ale v polovině osmdesátých let se začal věnovat literatuře, a to mu již zůstalo. Napsal více než dvacet knih beletrie a popularizačních knih o umění a architektuře. Je sběratelem současného výtvarného umění, jeho sbírky keramiky jsou základem dvou muzejních expozic. V prvním volebním období po sametové revoluci byl radním Prahy 7 a dvě volební období byl členem rady Obce spisovatelů. Jako dramaturg spolupracoval na mnoha filmech své ženy, dokumentaristky Heleny Třeštíkové.
Zuzana Zadrobílková
Narodila se v Praze 7 v rodině výtvarníka, hudebník, básníka a spisovatele Vladislava Zadrobílka. Prostředí plné knih mělo na Zuzanu určující vliv. Když po roce 1989 proměnil Vladislav Zadrobílek svou samizdatovou dílnu v oficiální nakladatelství Trigon, zapojil do své činnosti celou rodinu. Zuzana během studia pomáhala s korekturami a jazykovou redakcí knih, posléze začala pracovat také v rodinném knihkupectví a antikvariátu. V roce 2010 převzala Zuzana Zadrobílková vedení nakladatelství. Za jejího působení vyšlo několik desítek oceňovaných titulů. Prodejna Trigonu se stala azylem nejen pro všechny milovníky knih, ale působí také jako malé, ovšem živé kulturní centrum. V rámci cyklu OBRAZ & KNIHA zde probíhají komorní výstavy současných výtvarných umělců, hudební produkce a setkání s autory. Trigon pořádá rovněž autorská čtení, přednášky, koncerty a básnický festival 3D poezie.
Richard Balous
Zakladatel divadla La Fabrika, který si dal za cíl vytvořit umělecký prostor, kde budou tvořit převážně mladí umělci. Tento cíl se stal skutečností a divadlo si za dobu své existence získalo velkou oblibu nejen u mladého publika.
Pavel Štingl
Dokumentarista, který se rozhodl, že ze zchátralého pražského nádraží Bubny vybuduje moderní Památník ticha, který připomíná, že odtud byli pražští Židé deportováni do koncentračních a vyhlazovacích táborů. Vystudoval katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU a natočil desítky filmových dokumentů převážně s historickou tematikou.
Leoš Válka
Zakladatel a ředitel Centra současného umění DOX. Jeho celoživotním zájmem je architektura a současné umění. S dalšími partnery inicioval a posléze zrealizoval vybudování největší soukromé výstavní instituce v České republice.
Jan Vodňanský
Spisovatel, herec, zpěvák, autor textů písní a lidový filosof. Jeho texty jsou plné osobitého, absurdního a intelektuálního humoru. Byl jedním z významných občanů a patriotů sedmé městské části.
Pavel Smetáček
Jazzový klarinetista a saxofonista, kapelník skupiny Traditional Jazz Studio, hudební skladatel a publicista, křesťanský politik a diplomat.
Václav Říha
Amatérský sportovec. Reprezentant ve stolním tenise veteránů. Úspěchů na mezinárodní úrovni dosahoval až do věku 88 let.
Petr Messiereur
Houslista a komorní hudebník. Působil jako profesor Hudební fakulty AMU v Praze, absolvoval více než 2000 koncertů po celém světě, je držitelem mnoha tuzemských i mezinárodních ocenění.
Karel Šiktanc
Básník, autor pohádek pro děti, textař, scenárista, novinář a překladatel. Vydal téměř 30 básnických knih, je tvůrcem několika desítek televizních a rozhlasových her, v době zákazu publikování za minulého režimu psal pod cizími jmény.
Zorka Kohoutová
Zpěvačka a herečka, nekorunovaná královna české dechovky. o povědomí posluchačů pronikla v období spolupráce se Smyčcovým orchestrem Karla Valdaufa, posléze si založila vlastní doprovodný dechový orchestr Kutilka.
Vít Clar
Hudební skladatel, jeden ze zakládajících členů místní organizace KANu a signatář výzvy „2000 slov“. Bohatý výčet tvorby zahrnuje širokou škálu skladeb, od komorní a vokální tvorby, přes symfonickou a filmovou hudbu. Je autorem znělky MČ Praha 7.
Vladimír Mišík
Populární a oceňovaný hudebník, zpěvák a kytarista. Zakladatel rockové skupiny Etc. a zakládající člen skupin The Matadors a Blue Effect.
Jan Kalfus
Přední český varhaník, držitel řady ocenění, profesor na varhanním oddělení Pražské konzervatoře.
Zvláštní ocenění MČ Praha 7
Dana Zátopková
Olympijská vítězka, dvojnásobná mistryně Evropy a držitelka světového rekordu v hodu oštěpem, později trenérka a funkcionářka. S manželem, legendárním vytrvalcem Emilem Zátopkem, vytvořili jeden z nejslavnějších sportovních párů české a československé historie.
Radovana Tesárková
Herečka, pedagožka, režisérka a moderátorka. Zakladatelka Divadelního souboru Ty-já-tr a vedoucí tanečního folklórního souboru Bejvávalo. Organizátorka řady kulturních komunitních aktivit pro ty nejmenší i nejstarší účastníky.
Ocenění Zastupitelstva Městské části Praha 7
I. Za záchranu
Valentýna Jarošová, David Procházka, Lilith Grace Sabulová
Žáci ze základní školy na Strossmayerově náměstí zachránili ženu na kolejích před sebevraždou. Pan ředitel základní školy uvedla: jsou to lidé (oslovení děti nemají rádi), kteří mají nejen srdce, ale i hlavu na správném místě.
Václav Šíma
Bezdomovec zpod Hlávkova mostu. Byl nominován především za to, že dne 13. září 2015 zachránil život svému kolegovi Jiřímu Ajchlerovi, o kterého se staral a který zkolaboval v blízkosti jejich příbytku. Václav mu poskytl pomoc, přivolal zdravotnickou záchrannou službu a zachránil ho před udušením.
Přemysl Vacek
Na jaře 2016 roku poskytl v tramvaji první pomoc (resuscitaci) pánovi v bezvědomí. Je to dobrodruh a horolezec. Cestování divočinou a horolezectví ho naučilo zvládat stresové situace. Absolvoval i záchranářský kurz, proto první pomoc poskytl profesionálně a bez zbytečného odkladu.
II. Školství
PaedDr. Věra Jakoubková
Celý svůj profesní život zasvětila Praze 7. Ve školách sedmého pražského obvodu strávila 52 let. Dlouhodobě se angažuje v oblasti předškolní výchovy. Je členkou „Poradního sboru pro předškolní vzdělávání“ při Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Díky svým inspirativním nápadům a novým pohledům v oblasti předškolní výchovy má na svém kontě také autorství pedagogických metodik, spolupracovala na časově tematických plánech a své vědomosti a zkušenosti dále předává studentům Pedagogické fakulty UK v Praze.
Mgr. Bohumil Kettner
Již v roce 1989 začal působit na FZŠ v Umělecké ulici jako její ředitel. Funkci ředitele této školy zastává dosud. Pod jeho vedením obdržela škola v roce 2015 titul Vodní škola, byl zde vypracován funkční systém primární prevence, jehož součástí se stala i oblíbená soutěž Umělecká má talent. Podílel se na vypracování školního vzdělávacího programu s názvem Škola pohody a byl jedním z iniciátorů snídaní ve škole nebo letní školky.
III. Sousedství
Klára Cibulková
Angažovala se ve prospěch rekonstrukce školního hřiště při ZŠ TGM na Ortenově nám. Pořádala sportovní akce (volejbalový turnaj, běh ve Stromovce) a osvětové akce k získání prostředků na obnovu hřiště. V rámci spolku Dolní Holešovice se podílí na celé řadě kulturních a sousedských akcí.
Stanislava Drahá
Stanislava Drahá dlouhodobě působí jako dobrovolnice v neziskové organizaci Život 90. Pravidelně navštěvuje osamělé seniory v rámci projektu Přátelské návštěvy. Účastní se také mnoha dalších dobrovolnických akcí. V Praze 7 mimo jiné velmi intenzivně pomáhala v úspěšném boji proti „šmejdům“.
Radim Dohnal
Dlouhodobě aktivní občan městské části Praha 7. Významně se podílí na dobrovolnických aktivitách v městské části a poděkování mu patří především za organizování sousedského sběru železa pro dobročinné účely.
Filip Volavka
Je nominován především za projekt Prazelenina. Tento projekt funguje od roku 2012 a nabízí lokální městské komunitě zahradníků, do které je zván a vítán každý, kdo touží pěstovat plodiny i mezilidské vztahy, odpočinek s lopatkou a hrabičkami v ruce, možnost potkávat se se sousedy, přáteli, známými či poznat nové a zajímavé lidi.
IV. Dobrovolnictví
Karel Fořt
Na Ocenění Zastupitelstva městské části je navržen pro jeho dlouhodobý přínos v oblasti dobrovolnictví. Sám se aktivně podílí na udržování čistoty v ulicích a organizuje úklidy v okolí metra Vltavská.
Mgr. Zbyněk Mátl
Podnikatel žijící v Praze 7. Spolu s radním Františkem Voseckým stojí za úspěšným projektem podnikatelského inkubátoru Podnikavá Sedmička. U projektu stojí od úplného začátku a zcela bez nároku na odměnu již několik měsíců projekt vede po odborné stránce, vybírá témata vhodná pro účastníky a doporučuje hosty.
Ing. Eva Outratová
Od narození bydlí v Praze 7. Před dvaceti lety odešla do důchodu a jako správný aktivní důchodce se záhy zapojila do aktivit univerzit třetího věku. V rámci svých možností je aktivním členem sportovního oddílu SPV, kde vede oddíl turistů a připravuje a pořádá aktivity nejen v Praze, ale i zájezdy po zajímavých místech ČR. Již 18 let je instruktorkou trénování paměti a vede kroužky pro seniory v Praze 7.
Mgr. Michal Švarný
Již více jak deset let se aktivně účastní dobrovolnických akcí Hnutí Brontosaurus. Posléze se rozhodl pracovní akce pořádat i pro ostatní a dát tak příležitost mnoha desítkám mladých lidí smysluplně trávit volný čas. V roce 2016 byl zvolen předsedou Hnutí Brontosaurus. Jeho nadšení a energie spolu s precizností a zodpovědností z něj dělá člověka na svém místě, který se velmi kvalitně stará o to, aby každoročně díky HB pomáhalo více jak 100 000 dobrovolníků na 150 přírodních a památkových lokalitách po celé ČR.
Mgr. František Tichý
Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK a v roce 1993 založil s přáteli alternativní Gymnázium Přírodní škola, kde pracuje dodnes. O historii a pedagogických zkušenostech napsal knihu Přírodní škola – cesta jako cíl. Od roku 2009 se se svými studenty intenzivně věnuje problematice života a tvorbě dětí v terezínském ghettu. V roce 2014 vydal životopisnou knihu Petra Ginze s názvem „Princ se žlutou hvězdou“. V loňském roce napsal a se studenty nastudoval divadelní hru Terezínské zvony, která se věnuje životu v dětském domově Nešarim.
V. Za pomoc v nouzi
doc. JUDr. Kristina Koldinská, Ph.D.
Dlouhodobě se věnuje práci s potřebnými. Na ocenění je nominována především za pomoc při řešení svízelné životní situace hendikepované seniorky. Paní Koldinská se u ní aktivně zasadila o zajištění potřebné lékařské péče a také pomohla řešit její situaci se sociálními kurátory.
Hana Šindlerová
Prostřednictvím své firmy od dubna 2016 opakovaně přispívá krabicí plnou marmelád dětem z Azylového domu Otevřené srdce. Matky s dětmi zde často žijí na hranici životního minima a bohužel i na jídle musí šetřit. Jedním z jejich nejoblíbenějších jídel bývají palačinky s marmeládou.
VI. Zdravotnictví
MUDr. Helena Korbelářová
Lékařka působící v Praze 7. Se svými pacienty si umí za všech okolností poradit. MUDr. Korbelářová má své originální, velice humánní a hravé metody přístupu k dětem. Nabádá rodiče „volejte kdykoliv“, tedy i v noci. Je nebývale empatická. Nestává se často, že by se děti těšily k lékaři.
MUDr. Jarmila Olmerová
Pracuje jako praktická lékařka pro dospělé v Holešovicích souvisle již od roku 1970 – tedy 46 let. Letos v listopadu ji čeká životní jubileum. Je velkou profesionálkou, zdravotní péči po celou dobu poskytuje na vynikající úrovni, pacienti si jí velmi váží, pečuje již o vnoučata a pravnoučata svých prvních pacientů. Svou pracovní aktivitou dodává životní optimismus i té nejstarší generaci a zároveň je díky svým zkušenostem a schopnosti vstřebávat a využívat novinky v oboru vynikající lékařkou i pro generaci mladší.
MUDr. Eliška Sládková
Lékařka, dlouhodobě působící v Praze 7. Od října 2016 bude pracovat již jen na půl úvazku, brzy ordinaci předá a odejde do důchodu. Je velice dobrou a starostlivou lékařkou, která pomohla mnoha lidem k lepšímu zdraví a tím i k lepšímu životu. Vždy ráda komukoli pomůže, pokud se vyskytnou nějaké medicínské problémy.
VII. Šíření dobrého jména
Ari Lieberman
Mnoho let se nezištně věnuje natáčení a psaní článků o akcích v Praze 7. Nejen informuje, ale také zveřejňuje přenosy ze zasedání Zastupitelstva MČ Praha 7 na svém webu. Kdekoliv se něco v Praze 7 děje, je u toho, natáčí, zpovídá, píše, radí a snaží se pomoci, pokud je třeba.
VIII. Zásluhy v oblasti kutury
PhDr. Kateřina Ebelová, Ph.D.
Pracuje v Galerii Scarabeus, která od roku 1996 pořádá měsíc co měsíc výstavy o historii Prahy 7, uměleckých osobnostech, které tu žily apod. Pořádá Letenský masopust, hraje divadlo, zkrátka oživila kulturní oblast již v době, kdy byl kulturní život v Praze 7 ještě v plenkách.
Mgr. MgA. Petr Louženský
Sbormistr Koncertního oddělení Kühnova dětského sboru. V této pozici působí od roku 2009. Sbor pod jeho vedením získal v září 2010 cenu Grand Prix na jedné z největších sborových soutěží na světě v italském Arezzu. Petr Louženský zde zároveň obdržel i zvláštní cenu pro nejlepšího dirigenta celé soutěže. V roce 2013 pak Kühnův dětský sbor dovedl k vítězství v prestižní soutěži ve španělské Tolose. Spolupracuje s mnoha dalšími pěveckými sbory.
PhDr. Jan Pirner
Sbormistr sboru Radost při ZUŠ v Šimáčkově ulici v pražských Holešovicích. Patří k nejmladší generaci sbormistrů. Ještě před několika lety zpíval v Pueri gaudentes, což je chlapecký protějšek Radosti. Sborové zpívání je kolektivní činnost, při které však záleží na každém jednotlivci. Pěstuje proto v dětech smysl pro týmovou práci a rozšiřuje jejich sociální výbavu.
Mgr. Ing. Libor Sládek
Sbormistrem Pueri gaudentes. Stává se jen zřídkakdy, že vystudovaný stavební inženýr opustí projektovou kancelář a věnuje se zcela práci s mládeží. Jako profesor Gymnázia Nad Kavalírkou v Praze 5 vystudoval ještě dva, resp. tři hudební obory na Pedagogické fakultě UK v Praze (hudební výchova, sbormistrovství a sbormistrovství chrámové hudby) a zcela se zapojil do hudebního života mládeže. Mediální ocenění Zlatý Ámos bylo evokováno právě tímto obapolným vztahem zapáleného učitele a nadšených žáků.
IX. Zásluhy v oblasti sportu
Mgr. Eva Pačesová
Pracovala 33 let v DDM Praha 7. Založila zde kroužek rytmiky, ze kterého později vznikl taneční klub Silueta. Letos tento klub slaví čtvrt století. Eva odchovala tanečníky, sportovce, mistry republiky, mistry světa i úspěšné trenéry. Ti se s oblibou vracejí na místo činu a vedou další a další děti, ze kterých vyrůstají nejen mistři svého oboru, ale především lidé, kteří dále předávají poselství Evy Pačesové – myšlenku společného díla a důsledné práce na svém rozvoji a kvalitního využití volného času.
Ing. Eva Petrová
Aktivní členka TJ Sokol Praha VII. Dlouhodobě se věnuje sportu a rozvoji tělovýchovy dětí a mládeže v Praze 7.
Kontakt
Úřad městské části Praha 7Odbor kultury a sportu
U Průhonu 1338/38
Praha 7
Fátor Lukáš, Bc., DiS.
vedoucí odborudveře 7.03
tel. +420220144013
gsm. +420732410734
fatorl@praha7.cz