Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati dochází od soboty 16. října 2021 (přibližně od 0.00 hodin) do pátku 5. listopadu 2021 (do ukončení denního provozu) k dočasnému přerušení provozu tramvají na Bubenském nábřeží v úseku Vltavská – Dělnická. V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava číslo X25 v trase Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Pražská tržnice – Maniny.

Podrobnější informace k rekonstrukci tramvajové trati najdete na stránkách DPP.

Změny tras tramvajových linek

• Linky číslo 25 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněny přes zastávky Veletržní palác, Výstaviště, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí.
  • Linka číslo 6 je přibližně od 6.15 hodin do 21.30 hodin ve směru z centra ze zastávky Palmovka prodloužena přes zastávky Balabenka, Divadlo Gong a Nádraží Vysočany do zastávky Vysočanská.
  • Linka číslo 12 je ve směru ze Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), odkud dále pokračuje jako linka číslo 14 směr Spořilov.
  • Linka číslo 14 je ve směru od Spořilova zkrácena do zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), odkud dále pokračuje jako linka číslo 12 směr Sídliště Barrandov.

Změny v zastávkách tramvají

Zřizuje se zastávka Vltavská v obou směrech na předmostí Hlávkova mostu.

Pro cestu do oblasti Holešovic se doporučuje využít přestup na tramvaj ve stanici metra Nádraží Holešovice.

Náhradní doprava

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava číslo X25 v trase Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Pražská tržnice – Maniny.

Zastávky linky X25

• Maniny – nástupní, Tusarova, Pražská tržnice: v zastávkách tramvají
  • Vltavská: na nábřeží Kapitána Jaroše, v prostoru pod Negrelliho viaduktem
    (od 23. října 2021 je zastávka Vltavská, směr Strossmayerovo náměstí, na nábřeží Kapitána Jaroše přemístěna do pravidelné autobusové zastávky)
  • Strossmayerovo náměstí: v ulici Dukelských hrdinů, v zastávce určené pro náhradní autobusovou dopravu
  • Vltavská: na nábřeží Kapitána Jaroše, v zastávce linky číslo 156
  • Pražská tržnice: na Bubenském nábřeží, u chodníku za zastávkou tramvají
  • Dělnická Maniny – výstupní: v zastávkách tramvají

Změny v zastávkách autobusů

Platí do 23. října 2021 (přibližně do 0.30 hodin)
Pro linky číslo 156, 905 a 911 se přemísťuje zastávka Vltavská, směr Strossmayerovo náměstí, respektive Dlouhá třída na nábřeží Kapitána Jaroše přibližně o 100 metrů zpět do zastávky linky číslo X25 pod Negrelliho viaduktem.

Aktuální informace na dpp.cz.

Ke stažení informační leták.