Odbor životního prostředí Prahy 7 se stará o ochranu přírody a krajiny a kontroluje dodržování příslušných zákonů. Projednává přestupky a uděluje pokuty. Vyjadřuje se k územnímu a stavebnímu řízení a dalším změnám ovlivňujícím životní prostředí městské části. Dohlíží také na hospodaření s odpadem. Povoluje a přijímá oznámení o kácení dřevin, včetně nařízení náhradní výsadby. Do jeho agendy spadá i zacházení se zvířaty a jejich ochrana a vydávání rybářských a loveckých lístků.

Od 1. července 2024 bude Úřad městské části Praha 7 příslušný k vydávání jednotných environmentálních stanovisek postupem dle zákona č. 148/2023 Sb., o jednotném environmentálním stanovisku, ve znění zákona č. 465/2023 Sb. Na základě schválené novely obecně závazné vyhlášky č. 55/2000 Sb. hl. m. Prahy, kterou se vydává Statut hlavního města Prahy, ve znění pozdějších předpisů na červnovém jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy, bude odbor životního prostředí Úřadu městské části Praha 7 vydávat JES ke stavebním záměrům. Podrobnosti viz. www.mzp.cz/cz/jednotne_environmentalni_stanovisko

Vzor žádosti ZDE

Informace o výsledcích kontrol za rok 2023

Informace o výsledcích kontrol za rok 2022

Informace o výsledcích kontrol za rok 2021

Informace o výsledcích kontrol za rok 2019

Dle zákona č. 131/2000 Sb. o hl. m. Praze v platném znění, podává podněty Radě městské části Praha 7 (RMČ P7) na správní delikty dle § 29 odst. 2, 3 a 4 .

• Dává podklady pro zabezpečení hospodaření městské části ve spravovaném úseku dle schváleného rozpočtu.
  • Podává podklady a informace radě městské části potřebné k projednání a řešení návrhů, připomínek a podnětů předložených členy zastupitelstva městské části a komisemi rady městské části.
  • Podává podklady radě městské části pro rozhodování v ostatních záležitostech patřících do samostatné působnosti svěřené městské části, pokud nejsou zákonem vyhrazeny zastupitelstvem městské části nebo pokud si je zastupitelstvo nevyhradí.
  • Vybírá správní poplatky za provedené úkony dle zákona 634/2004 Sb. o správních poplatcích.

Úřad městské části Praha 7
Odbor životního prostředí
U Průhonu 1338/38

Úřední hodiny Úřadu MČ Praha 7