Česky   English

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,

na této stránce můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 7. Vaše dotazy budou co nejdříve zodpovězeny zaměstnanci úřadu.

Vzhledem k často se opakujícím dotazům a podnětům v tematických kategoriích Doprava, Životní prostředí či Bezpečnost a pořádek, jsme pro Vás nejfrekventovanější témata vybrali a odpovědi na ně naleznete v rubrice Nejčastěji kladené dotazy.

Dovolujeme si Vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy budou smazány.

Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.

Zde uvádíme kontakty na příslušné zástupce samosprávy či zaměstnance úřadu, se kterými můžete danou problematiku řešit přímo. Neváhejte se na nás obrátit.

Mgr. Jan Čižinský

Starosta

220 144 000 774 828 345

CizinskyJ@praha7.cz

Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Zástupce starosty

220 144 225 731 427 980

MirovskyO@praha7.cz

Ing. arch. PhDr. Lenka Burgerová, Ph.D.

Radní

220 144 003
730 187 067

BurgerovaL@praha7.cz

Martin Vokuš

Tiskový mluvčí MČ Praha 7

220 144 007
603 464 810

VokusM@praha7.cz

MgA. Kamila Matějková

Manažerka komunikace

220 144 246

MatejkovaK@praha7.cz

PaedDr. Michaela Strnadová

Odb. kancelář starosty a tajemníka

220 144 233

StrnadovaM@praha7.cz

Útvar kontroly a stížností

233 373 731

JUDr. Olga Ulrichová

Odb. investic a veř. zakázek

220 144 184

UlrichovaO@praha7.cz

Bc. Lukáš Fátor DiS.

Odb. kultury a sportu

220 144 013

FatorL@praha7.cz

Mgr. Robert Kolář

Odb. majetku

220 144 056

KolarR@praha7.cz

Ing. Dita Výborová

Odb. školství

220 144 054

VyborovaD@praha7.cz

Ing. Jan Kovařík

Odb. dopravy

220 144 024

KovarikJ@praha7.cz

Ing. Helena Lubasová

Odb. výstavby

220 144 128

LubasovaH@praha7.cz

Ing. arch. Martina Fialová

Odb. rozvoje urbanismu

220 144 103

FialovaM@praha7.cz

Ing. Hana Horská

Odb. životního prostředí

220 144 151

HorskaH@praha7.cz

Mgr. Monika Blaháková

Odb. živnostenský

220 144 160

BlahakovaM@praha7.cz

JUDr. Zuzana Chramostová

Odb. správních agend

220 144 137

ChramostovaZ@praha7.cz

PaedDr. Miroslav Luczka

Odb. soc. věcí a zdravotnictví

220 144 147

LuczkaM@praha7.cz

Ing. Kateřina Lusková

Odb. finanční

220 144 031

LuskovaK@praha7.cz

Mgr. Kateřina Šafránková Šilhová

Odb. právní

220 144 245

SilhovaK@praha7.cz

Mgr. Lenka Sedláková

Odb. personálních činností

220 144 098

SedlakovaL@praha7.cz

 

Nejčastěji kladené dotazy:

Hluk ze staveb nebo veřejných akcí

Za rušení nočního klidu se považuje hluk po 22.00 hodině. Jsou přesně stanoveny hlukové limity ze staveb i akcí během dne. My na tato pravidla všechny organizátory akcí, majitele restaurací, zahrádek apod. upozorňujeme. V tuto chvíli není pro občany jiné řešení než zavolat Městskou policii, hygienickou stanici či jinou autorizovanou osobu na měření hluku. Pokud bude hlučnost prokázána, hrozí organizátorům akce/provozovatelům pokuta. O tomto problému víme a snažíme se najít opravdu reálné řešení, které pomůže.

Problematika osob bez domova a osob závislých na návykových látkách v ulicích

MČ Praha 7 se snaží problém osob bez domova a osob závislých na návykových látkách řešit komplexně. V prvé řadě jim nabízíme pomoc prostřednictvím pracovníků Odboru sociálního a zdravotnictví ÚMČ Praha 7, popř.  prostřednictvím terénního programu, který pro nás zajišťuje nestátní nezisková organizace. Oslovujeme rovněž vlastníky pozemků k zjednání nápravy. V případě, že tato činnost nevede k nápravě či zlepšení situace, je na místě tento stav řešit prostřednictvím represivních složek. Jsme přesvědčeni, že k zlepšení situace vede i spolupráce s občany, která spočívá v oznámení veškerého protiprávního jednání těchto osob Městské policii HMP či Policii ČR (kontakty naleznete zde http://praha7.cz/17668_Prehled-sluzeben-slozek-IZS-na-uzemi-MC-Praha ).

Nepovolené zábory

Zaměstnanci odboru dopravy pravidelně dvakrát týdně kontrolují celý obvod a tam, kde není povolení k záboru, je vyvoláno sankční řízení. Městská policie s odborem dopravy spolupracuje a dává pokutu na místě nebo předává nepovolené zábory na odbor dopravy k přestupkovému řízení. Faktem zůstává, že se může stát, že některé zábory (zejména v odpoledních hodinách) jsou nepovolené a pomůžete nám tím, že zavoláte bezplatnou linku 156 a městská policie zajistí nápravu. Na první pohled není zřejmé, který zábor je povolen, ale proto je k dispozici na stránkách MČ P7 vždy v pondělí seznam těch povolených.

Úklid v ulicích

Při problémech s čistotou ulic v konkrétní lokalitě nás kontaktujte a my zajistíme nápravu. Můžete využít aplikace Lepší místo nebo se obrátit na paní Mgr. Lauru Kopeckou tel.: 732 114 370

 


Pro vložení dotazu je nutné se nejdříve zaregistrovat a poté přihlásit!

Téma:
   

 
Vyhledávání  
Otázka: To Martin Koníček (Jirka13 25.4.2017 22:13)
A co to znamená? Já si to představit nedokážu.
Otázka: Vypínání semaforů na Strossmayerově náměstí (občan Prahy 25.4.2017 21:26)
V Metru vyšel článek, kde se chlubíte, že chcete udělat bezpečnější přechody na Letné, dobrá, ale proč tedy děláte nebezpečné přecházení přes Strossmayerovo náměstí, kdy vypínáte večer světla? To vám přijde bezpečné?
Otázka: Nic neříkající odpověď na otázku o Slovanské epopeji (občan Prahy 25.4.2017 21:21)
Dobrý den,

napsala jsem vám, co proto, aby byla Epopej po návratu umístěna v P8 na Těšnově, na místě nynějšího parku dělají radní P8, a veřejně to propagují a probírají s Krnáčovou, (která jak to tak vypadá se Praze mstí, snad ze závisti, kterou někteří občané sousední země mohou cítit k Praze a tak jí nečiní problém povolovat demolice domů, ničení Václavského náměstí, povolování maršmelounu vedle Anežského kláštera, atd..a stejně tak jí nebude dělat problém zničit nesmyslně parčík), ale paní Třeštíková mě a ostatním, koho toto téma zajímá napsala jen toto:,, všichni zástupci Prahy 7 se v rámci svých kompetencí snaží o to, aby se Epopej vrátila do Veletržního paláce. Nic jiného nelze dělat."

Můžete mi napsat co konkrétně jste udělali a dále pro návrat Slovanské Epopeje do Veletržního paláce děláte?

Děkuji,
Dana H.
Otázka: Hulváti a duševní invalidé (Martin.Koníček 25.4.2017 6:45)
Dobrý den. Chtěl bych upozornit všechny, co parkují před domem Letohradská 369/3, že v tomto domě bydlí duševně postižený hulvát, který neváhal mrštit syrové vejce na čelní sklo mého vozu. Jistě si dovedete představit, co to znamená. Důvod neznám.
Otázka: ( 24.4.2017 17:18)
Dobrý den.
Dnes(24.4.2017) proběhlo v rámci čištění komunikací v ulici Letohradská (Kamenická → Fr.Křížka)k přeznačení míst stání, které bylo slibováno. Nicméně jak už bývá zvykem, tak někteří lidé na značku "Zákaz zastavení" kálí, nebo prostě z nějakého důvodu ignorují. A tak se stalo, že na komunikaci zůstalo stát vozidlo totálně na štorc přes komunikaci. Tím pádem rozumně myslící rezidenti platící za stání 1200,- ročně museli nechat volný průjezd přes placená místa, a to včetně místa pro invalidu. A co na to MP ?? nic.. vůbec nic. V prvním kole mu dali lísteček za stěrač. V druhem kole přijeli, okoukli, a odjeli. To že tam stojí a blokuje celou ulici je nezajímá. Chápu, že si taky platí nesmyslných 1200,- ročně za stání bez jakéhokoliv benefitu, ale v tuto chvílí stoji na komunikaci a ne na parkovacím stání. A mimochodem. pokud byla v plánu takováto akce, tak by asi bylo vhodné dát tam to upozornění (zákaz zastavení) v delším předstihu. I když na druhou stranu zákaz zastavení je zákaz zastavení.
Otázka: Libeňský most (Alfréd 23.4.2017 15:10)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co je to za akci na Libeňském mostě. Četla jsem, že se konečně, po asi 12 letech dohadování, rozhodlo, že se most nebude bourat, ale rekonstruovat. To, co tam tento týden probíhá asi nebude zmíněná rekonstrukce, ale nejspíš zase, jako už po několikáté, látání. Takové látání tam za poslední roky probíhá každou chvíli - chodníky, díry na silnici, přilehlá schodiště...., není to trochu drahá záležitost, která stejně stav mostu nezlepší? Kdy už konečně začne rekonstrukce. Až ještě trochu narostou ceny a stav mostu se ještě zhorší??? Vždyť zpracované projekty na opravu už musí být dávno zpracované z předešlých let! Děkuji.

Vážený pane,

uzavírky na Libeňském mostu, které proběhly v minulých dnech, byly z důvodu stanovení zatížitelnosti mostu. Bohužel termín zahájení rekonstrukce momentálně neznáme. Jakmile budeme mít podrobnosti ohledně rekonstrukce, zveřejníme je na všech našich informačních kanálech.

Děkuji za pochopení

Kamila Matějková

Otázka: hluk (kozojedka 23.4.2017 12:13)
Dobrý den,
rok je za námi ovšem "totální hukot" opětně z budovy C -teď už jsme si jisti klimatizace z budovy či skladu jídelny? Navíc je hluk silnější než v době minulé. Nyní začal koncem března či začátkem dubna a to dříve než v 5,oo hod!!! Je prapodivné, že tuto skutečnost si ztěžuji pouze já?!
Až začne období otevírání oken jistě se ozvou další - pokud mají odvahu.

Sluková
Otázka: Grafity tagy (Radek 21.4.2017 17:24)
Dobrý den, rád bych se zeptal jestli má městská část Praha 7 nějaký zásadní plán boje proti grafity.... poškozování cizí věci.... Celá zeď kolem holešovické tržnice je počmáraná a příjezd do Holešovic vytváří dojem , že přijíždíte do nějakého ghetta či narkomanského doupěte .... jak Praha 7 bojuje proti anarchistům a podobným hnutím , kteří se snažil se stabilizovat a vandalizovat městský i soukromý inventář.... Praha 7 je čtvrt kde metr čtvereční bytu stojí 80000,- Kč , bohužel čistota a venkovní prostory neodpovídají ceně ....
Dobrý den,
graffiti vnímáme pravdu jako velký problém, bohužel jeho řešení není vůbec snadné. Pokud se týká nemovitého majetku ve svěřené správě MČ Praha 7, tak ten je pravidelně čištěn, v případě našich objektů jde především o fasády školských budov. Ty jsou natírány několikrát ročně a udržování budov bez graffitů mají na starost jednotliví ředitelé škol a jejich péče o čistotu je jedním z hodnocených kritérií při jejich finančním ohodnocení. Z neškolských budov jsme měli vloni posprejovaný DPS Tusarova a graffiti byli neprodleně odstraněny. Letos jsme už čistili Řezáčovo náměstí. Bohužel majetek hl.m.Prahy a dalších veřejných organizací nemáme ve správě a nemůžeme tak zajišťovat jeho čištění. Pokud se týče bytových domů, tak udržujeme jen ty fasády, které by čištění vydrželi (u starých nesoudržných omítek je velké riziko jejich opadání).
Mimo řešení následků se snažíme objevit fungující cestu ke snižování následků sprejerů. V loňském roce jsme otestovali několik antigraffity přípravků, bohužel ani z jedno nejsme natolik uchváceni, abychom řekli, že je to ten správný. Spolupracujeme také s policií, která v minulém roce několik sprejerů zadržela.
Pokud se týká cen nemovitostí, tak je potřeba si uvědomit, že cenu udává trh. Tzn. že nelze říci, že by ceny nemovitostí neodpovídali, ale pouze je na trhu velká poptávka po zdejších nemovitostech graffiti navzdory.

S pozdravem,
Kamil V. Mareš
Otázka: Prednost zprava (osvold 19.4.2017 18:15)
Vážený pane Kovaříku, jistě sám uznáte, že v té situaci, kterou popisujete je informativní značka "Pozor změna přednosti" úplná pitomost, protože žádná změna tam není! Zbytečně matete řidiče, kteří tím místem projíždějí poprvé nebo nemají "naučeno" že Kostelní = hlavní. nestálo by za to, změnit značku na "Pozor, přednost zprava"?
Otázka: pozdní umístění zákazu parkování (spinner 19.4.2017 17:56)
Dobrý den,
podobný problém se tu v minulosti již řešil v případě umísťování zákazových značek v kvůli filmařům a pořádání různých akci. Tentokrát je to kvůli čištění ulic.
Pokud se umísťuje značka zákazu stání pro určitý časový termín, musí být umístěna minimálně 7 dní před zahájením platnosti. Toto je na Praze 7 opakovaně porušováno a značky nejsou umísťovány s dostatečným předstihem.
V oblasti ulic M. Horákové / Kamenická / Haškova jsou nyní značky s datem čištění 20.4. - 24.4. a opravdu zde nebyly od 13.4.

Rád bych věděl, kdo je za toto zodpovědný a co hodláte s tímto dlouhodobým problémem dělat, jelikož se neustále opakuje.
Také bych rád věděl, kdo za případné odtahy vozidel poskytne jejich majitelům náhradu za pokuty, které budou vybírány za okolností, které nebyly podle požadavků zákona.
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 20.4.2017 12:43)
Dobrý den,
komplexní údržbu komunikací zajišťuje Technická správa komunikací pomocí svých realizačních firem, které mají na starost jak dopravní značení, tak i úklid samotný. Pokud dojde k odtahům vozů, nebo pokud panuje nejistota v umístění příslušného dopravního značení, je na Technické správě komunikací hl. m. Prahy, respektive na jejích subdodavatelích, aby doložili termíny rozmístění značek.

Ing. Jan Kovařík
Vedoucí odboru dopravy
Otázka: Přednost zprava (osvold 19.4.2017 10:25)
Dobrý den,

v ulici Kostelní směrem nahoru, těsně před výjezdem z parkoviště Technického muzea je umístěna značka "Pozor, změna přednosti v jízdě". Měl jsem zato, že v souvislosti se zavedením zcela nesmyslné a čistě šikanózní zóny 30 je všude v oblasti této zóny přednost neupravena a platí přednost zprava. Tato značka je ale zavádějící. Znamená to, že Kostelní je v místě výjezdu parkoviště od muzea považována za hlavní silnici (neuvědomuji si ale, že by někde byla značka hlavní silnice) a že přednost zprava neplatí, jak naznačuje značka? Nebo značka úmyslně uvádí řidiče v omyl a žádná změna přednosti neplatí?
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 19.4.2017 12:55)
Dobrý den pane Osvolde,
ulice Kostelní byla u Technického muzea historicky vyznačena jako hlavní komunikace. V souvislosti se zavedením Zóny 30 na Letné došlo v této lokalitě k odstranění příslušného svislého značení. Tím se z křižovatky Kostelní x výjezd od muzea stala křižovatka neřízená, tedy s předností zprava. Jelikož řidiči jezdí po paměti, byla doplněna informativní cedule, která je upozorňuje na pravidlo pravé ruky.

Přeji hezký den

Ing. Jan Kovařík
Vedoucí odboru dopravy
Otázka: Modrá zóna pro policejní obědy (osvold 18.4.2017 19:33)
Je to víc, jak měsíc, kdy jsem vkládal dotaz na hrubé zneužívání vyjímky z modré zóny ze strany PČR. Situace je stále horší, navíc, nyní, kdy se opravuje chodník u Muzea a staví se horkovod je to o to horší. S jakým výsledkem radnice prosím jednala s MV?

Pro jistotu opakuji příspěvek z 13.3.

Dobrý den,

kantýna ministerstva vnitra asi vaří opravdu skvěle, protože denně do ní dojíždějí policisté z velké části Prahy. To vede k tomu, že kolem poledne se ulice v okolí budovy MV zaplní desítkami vozů MV a to jak s označením, tak ony známe vozy 1A5 7xxx a blokují tak místa pro ty chudáky, co si zaplatili údajné právo stát na jedné polovině parkovacího místa na území Prahy 7. Jistě, pro policajty neplatí zákony, to všichni dobře víme, třeba ze způsob parkování v okolí stanice Fr.Křížka, ale přecijen, co je moc, to je moc. Pokud vím, vyjímku z modrých zón má policie pro potřeby plnění služebních úkolů, že? To patrně obídek v kantýně není, nebo se mýlím? Navíc, MV má podzemní garáže, takže nechápu, proč pomahači a chrániči neparkují tam?
Každopádně, jakým způsobem hodlá MČ Prahy 7 tuto tristní situaci řešit?
Otázka: Koordinace omezení parkování na Letné vs. práce na komunikacích (Letenak 18.4.2017 13:18)


Dobrý den, chtěl bych se zeptat na postup plánovaných oprav a záborů na Letné v oblasti ulice Dobrovského a přilehlém blízkém okolí. Jakým způsobem probíhá koordinace prací na opravě chodníků, opravě horkovodu a k tomu ještě úklid komunikací. V rámci vašeho projektu parkovacích zón došlo k dramatickému zhoršení situace s parkováním a ve večerních hodinách je situace katastrofální. není neobvyklé, že pokud lze zaparkovat, tak pouze na zákazech a i to s obtížemi. Za několik posledních týdnů jsem nezaregistroval činnost městských strážníků, kteří by prováděli kontrolu neoznačených vozů (ani toto nic neřeší), protože karet je vydáno více než je parkovacích míst. Jakým způsobem bude zastupitelstvo celou situaci řešit a to nejen z krátkodobého, ale i dlouhodobého hlediska. Pokud má systém fungovat ke spokojenosti občanů (voličů) nelze pouze toto řešit jednosměrně a to výběrem poplatků za rezidentní kartu, ale i směrem obráceným, že ten kdo platí a přispívá do rozpočtu města, má mít kde parkovat. To co nastalo nyní v oblasti Letné díky všem opravám jasně ukazuje na nekoordinovanost prací jednotlivých úseků magistrátu.Děkuji za vaši odpověďM. Čermák
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 19.4.2017 8:42)
Vážený pane,
velké a významné investorské akce, komplexní úklid komunikací i menší omezení spočívající v umísťování kontejnerů a v záborech chodníků například z důvody rekonstrukce fasád domů jsou svými předkladateli konzultovány na Odboru dopravy, případně na Magistrátu hlavního města (podle příslušných kompetencí). Cílem úředních zásahů do plánů těchto akcí je vždy prostorově co nejmenší a časově co nejkratší omezení rezidentů. Nicméně ne vždy je možné plánované opravy a zásahy do organizace dopravy vyřešit rychle a z pohledu rezidentů nepozorovaně. Jak komplexní úklid komunikací, tak i připravované rekonstrukce vybraných poduličních sítí významným způsobem zasahují nejenom do vybraných chodníků a vozovek, ale obrazně řečeno do života celé Letné. Jinými slovy, veškeré velké plánované akce, které je nutné udělat v roce 2017 jsou postupně připravovány a koordinovány především mezi sebou, menší akce se jim přizpůsobují. Dlouhodobým cílem z pohledu parkovací politiky je dosáhnout otevření parkovacích garáží pod Letnou, které budou moci do budoucna nabídnout stovky nových parkovacích míst. Dalším dlouhodobým cílem je zprovoznění parkovacích ploch v lokalitě Vrbenského a v oblasti ulice Povltavská. Veškeré tyto záměry jsou ve stádiu projednávání, bohužel MČ Praha 7 nemá v těchto záležitostech poslední slovo a je nucena spolupracovat s městskými organizacemi a dalšími úřady. Krátkodobými cíli jsou vybrané změny organizace dopravy v ulicích, které umožní bezpečný pohyb chodců a současně zásadně nezhorší, nebo v lepším případě – při možnosti přeorganizování uličního prostoru – nabídne dokonce více parkovacích stání. Další cíle parkovací politiky spočívají ve zvýhodněné nabídce vybraných soukromých subjektů poskytujících parkování za úplatu (především v prostoru Bubnů), stejně tak i probíhající diskuze s vybranými subjekty ohledně možnosti nočního parkování v oblasti Výstaviště.

Ing. Jan Kovařík
Vedoucí odboru dopravy
Otázka: Přeplněný kontejner na sklo (VH 14.4.2017 7:10)
Dobrý den,
již v lednu jsem zde obdržel informaci od paní Slabé, že kontejner na sklo, který se nachází v Tovární ulice a u kterého dochází pravidelně k přeplnění se bude vyvážet 1x týdně. Můžete mi prosím sdělit, proč k této změně nedošlo? Stav je stále stejný, čekal jsem, že změna potrvá déle, ale už to jsou více než dva měsíce. Případně prosím o informaci, na koho se mohu obrátit, aby se opravdu něco změnilo. Jen pro informaci uvdáme, že jak na kontejneru, tak na stránkách služeb HMP je uvedena četnost vyprazďňování 1x za 2 týdny. Děkuji Hampl
Odpověď: (Nela Slabá, OŽP Praha 7 18.4.2017 14:42)
Dobrý den,
od ledna se postupy MHMP se schvalováním změn četnosti změnily, souviselo to i se chvalováním domovních separací, nicméně nyní máme četnost svozu v Tovární ulici schválenou od MHMP na 1x týdně. Ke změně by mělo dojít k 1.5.

Děkuji za Vaši trpělivost a pochopení
s pozdravem

Nela Slabá
odbor životního prostředí
Otázka: Transformace Ferony (paffko 11.4.2017 14:02)
Dobrý den, dne 9.12. zde padl dotaz k Transformaci Ferony, na který téhož dne odpovídsala paní radní Burgerová. V lednu měl investor představit svůj záměr. Dalším krokem měla být formulace názoru MČ. Kde najdu představení tohoto projektu a kde najdu formulaci na stránkách MČ? Ocením nasdílení více informací do mé emailové schránky. Děkuji, s pozdravem
Pavel Král
Dobrý den,
projektem pro Feronu se v tuto chvíli zabývá komise rozvoje MČ. Projekt bude projednáván a stanovisko komise by mělo být zformulováno na jejím zasedání 20.dubna 2017. Po zformulování stanoviska Komise se k projektu vyjádří Rada MČ Praha 7, stanovisko Rady včetně příloh bude k dispozici na internetových stránkách. V tuto chvíli se jedná o záměr, investor nepodal zatím žádost o územní rozhodnutí, tudíž Vám v tuto chvíli další informace nemůžeme poslat, je ale možné obrátit se přímo na investora, společnost Finep, předpokládáme, že Vám informace rádi sdělí.
S pozdravem Lenka BurgerováCopyright © 2012 Městská část Praha 7