Úřad městské části > Zdravé město a MA 21 > Co je Národní síť Zdravých měst ČR

Co je Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť Zdravých měst ČR je asociací aktivních místních samospráv, které se programově hlásí k principům udržitelného rozvoje, zapojují veřejnost do rozhodovacích procesů a podporují zdravý životní styl svých obyvatel.

Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet město (obec, region) jako kvalitní a příjemné místo pro život na základě dohody s obyvateli. Věří, že občané získají „zdravý patriotismus", že lidé budou svou komunitu i krajinu považovat za svůj domov a budou o ně také takto pečovat.

Seznam zapojených měst, obcí, krajů, mikroregionů a městských částí do projektu Zdravé město.

Projekt Zdravé město realizuje v roce 2010 pod vedením Národní sítě Zdravých měst ČR 89 členů s regionálním vlivem na 1556 měst a obcí, ve kterých žije 2,9 milionu obyvatel (28 % populace ČR).

www.nszm.cz

31.3.2012 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2972 x