Česky   English
Úřad městské části > Otázky a odpovědi

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,

na této stránce můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 7. Vaše dotazy budou co nejdříve zodpovězeny zaměstnanci úřadu.

Vzhledem k často se opakujícím dotazům a podnětům v tematických kategoriích Doprava, Životní prostředí či Bezpečnost a pořádek, jsme pro Vás nejfrekventovanější témata vybrali a odpovědi na ně naleznete v rubrice Nejčastěji kladené dotazy.

Dovolujeme si Vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy budou smazány.

Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.

Zde uvádíme kontakty na příslušné zástupce samosprávy či zaměstnance úřadu, se kterými můžete danou problematiku řešit přímo. Neváhejte se na nás obrátit.

Mgr. Jan Čižinský

Starosta

220 144 000 774 828 345

CizinskyJ@praha7.cz

Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Zástupce starosty

220 144 225 731 427 980

MirovskyO@praha7.cz

Ing. arch. PhDr. Lenka Burgerová, Ph.D.

Radní

220 144 003
730 187 067

BurgerovaL@praha7.cz

Martin Vokuš

Tiskový mluvčí MČ Praha 7

220 144 007
603 464 810

VokusM@praha7.cz

MgA. Kamila Matějková

Manažerka komunikace

220 144 246

MatejkovaK@praha7.cz

PaedDr. Michaela Strnadová

Odb. kancelář starosty a tajemníka

220 144 233

StrnadovaM@praha7.cz

Bc. Miroslav Simon

Útvar kontroly a stížností

737 861 371

SimonM@praha7.cz

Ing. arch. Hana Pochmannová

Odb. investic a veř. zakázek

220 144 184

PochmannovaH@praha7.cz

Bc. Lukáš Fátor DiS.

Odb. kultury a sportu

220 144 013

FatorL@praha7.cz

Mgr. Robert Kolář

Odb. majetku

220 144 056

KolarR@praha7.cz

Ing. Dita Výborová

Odb. školství

220 144 054

VyborovaD@praha7.cz

Ing. Jan Kovařík

Odb. dopravy

220 144 024

KovarikJ@praha7.cz

Ing. Helena Lubasová

Odb. výstavby

220 144 128

LubasovaH@praha7.cz

Ing. arch. Martina Fialová

Odb. rozvoje urbanismu

220 144 103

FialovaM@praha7.cz

Ing. Hana Horská

Odb. životního prostředí

220 144 151

HorskaH@praha7.cz

Mgr. Monika Blaháková

Odb. živnostenský

220 144 160

BlahakovaM@praha7.cz

JUDr. Zuzana Chramostová

Odb. správních agend

220 144 137

ChramostovaZ@praha7.cz

PaedDr. Miroslav Luczka

Odb. soc. věcí a zdravotnictví

220 144 147

LuczkaM@praha7.cz

Ing. Kateřina Lusková

Odb. finanční

220 144 031

LuskovaK@praha7.cz

Mgr. Kateřina Šafránková Šilhová

Odb. právní

220 144 245

SilhovaK@praha7.cz

Mgr. Lenka Sedláková

Odb. personálních činností

220 144 098

SedlakovaL@praha7.cz

 

Nejčastěji kladené dotazy:

Hluk ze staveb nebo veřejných akcí

Za rušení nočního klidu se považuje hluk po 22.00 hodině. Jsou přesně stanoveny hlukové limity ze staveb i akcí během dne. My na tato pravidla všechny organizátory akcí, majitele restaurací, zahrádek apod. upozorňujeme. V tuto chvíli není pro občany jiné řešení než zavolat Městskou policii, hygienickou stanici či jinou autorizovanou osobu na měření hluku. Pokud bude hlučnost prokázána, hrozí organizátorům akce/provozovatelům pokuta. O tomto problému víme a snažíme se najít opravdu reálné řešení, které pomůže.

Problematika osob bez domova a osob závislých na návykových látkách v ulicích

MČ Praha 7 se snaží problém osob bez domova a osob závislých na návykových látkách řešit komplexně. V prvé řadě jim nabízíme pomoc prostřednictvím pracovníků Odboru sociálního a zdravotnictví ÚMČ Praha 7, popř.  prostřednictvím terénního programu, který pro nás zajišťuje nestátní nezisková organizace. Oslovujeme rovněž vlastníky pozemků k zjednání nápravy. V případě, že tato činnost nevede k nápravě či zlepšení situace, je na místě tento stav řešit prostřednictvím represivních složek. Jsme přesvědčeni, že k zlepšení situace vede i spolupráce s občany, která spočívá v oznámení veškerého protiprávního jednání těchto osob Městské policii HMP či Policii ČR (kontakty naleznete zde http://praha7.cz/17668_Prehled-sluzeben-slozek-IZS-na-uzemi-MC-Praha ).

Nepovolené zábory

Zaměstnanci odboru dopravy pravidelně dvakrát týdně kontrolují celý obvod a tam, kde není povolení k záboru, je vyvoláno sankční řízení. Městská policie s odborem dopravy spolupracuje a dává pokutu na místě nebo předává nepovolené zábory na odbor dopravy k přestupkovému řízení. Faktem zůstává, že se může stát, že některé zábory (zejména v odpoledních hodinách) jsou nepovolené a pomůžete nám tím, že zavoláte bezplatnou linku 156 a městská policie zajistí nápravu. Na první pohled není zřejmé, který zábor je povolen, ale proto je k dispozici na stránkách MČ P7 vždy v pondělí seznam těch povolených.

Úklid v ulicích

Při problémech s čistotou ulic v konkrétní lokalitě nás kontaktujte a my zajistíme nápravu. Můžete využít aplikace Lepší místo nebo se obrátit na paní Mgr. Lauru Kopeckou tel.: 732 114 370

 


Pro vložení dotazu je nutné se nejdříve zaregistrovat a poté přihlásit!

Téma:
   

 
Otázka: Královská obora-cyklotrasa-psi na vodítku - odpověď ( 21.3.2017 22:17)
Dobrý den,

pan Dobrota se také ptal zda je snahou MČ P7 udělat z Královské obory psí výkaliště. Bylo mu ve dvou odpovědích odepsáno, jak se P7 snaží bojovat se psími výkaly a neposlušnými majiteli psů, kteří se neumějí chovat.

Jak si ale má člověk vysvětlit, že pan místostarosta Mirovský a naše radnice navrhla rozšíření ploch pro volné pobíhání psů v P7, včetně Stromovky, jak uvedl pro deník Metro 25.1.2017 na dotaz, kde by měli běhat psi volně toto:,, Rozšíření ploch jsme navrhli především v oblasti Stromovky a Letenských sadů. Venčit psi bez vodítka by mělo být umožněno také na Štvanici, u stanice MHD Vltavská, v části Císařského ostrova a na některých místech na nábřeží." (http://www.metro.cz/pejskari-pozor-mesto-uz-zase-chysta-vyhlasku-foi-/praha.aspx?c=A170124_192053_metro-praha_jsk)

V článku z února (http://www.metro.cz/stromy-versus-psi-na-letne-se-kacelo-kvuli-ocuravani-pcu-/praha.aspx?c=A170216_122944_metro-praha_jsk) se zase psalo o jasanu, který se na Letné pokácel kvůli tomu, že se stal psím záchodem a v důsledku toho ho napadla dřevokazná houba. Píše se tam i o rozčilení p. Mirovského na FB, že strom není psí WC. Udělá s tím tedy p. Mirovský něco? (Nejsem na FB, takže nevím...). Budou se instalovat patníky, psí záchody, dávat ochrana okolo kmenů stromů, informační tabulky, či texty na stojánky s pytlíky na exkrementy, atd?....

Psí výkaly jsou pro P7 typické, jsme s tím známí široko daleko....možná bychom měli mít výkal ve znaku.... Kdysi jsme si dali na louku ve Stromovce deku a užili si den, dnes je Stromovka stejně jako celá P7 jeden velký psí záchod. A ve Stromovce přibyla i psí koupaliště místo mokřadní louky.... A to je Stromovka chráněnou přírodní památkou.....

Se psi se tady chodí i do lékáren. Pejskaři kteří se chovají stylem:,,já jsem pejskař, kdo je víc" tady vládnou, ostatní se musí přizpůsobovat.. A stromy, keře, louky jsou odsouzeny sloužit jako jejich záchod a podle toho i dopadnout.

Psi za to nemohou, lidé ano...
Otázka: Parkovani (jenda 21.3.2017 7:20)
Ja jsem naopak rad ze budou nové pravidla v zónách konečně nebudu muset každy rok na úřad pro kartičku jako v minulém století. Co mam známe na Praze 6 tak si to chválí autíčko jezdí pořad pokuty chodí a všichni se boji jelikož se strážníkům se dalo domluvit což u auta nejde. Spíše to děla problémy kdyz stěhuje té musíte počítat ze si při platíte za parkování pro stěhovaky dřív by je měšťák nechal. A soukromá auto police budou mít taky smůlu.
Otázka: Epopej (Obyvatel 19.3.2017 12:43)
Dobrý den,

v odpovědi paní Třeštíková píše: "Epopej na Těšnově je spíš ve fázi nápadu a od nápadu k případné realizaci by bylo nutné podniknout ještě mnoho politických kroků ze strany Magistrátu".

13.3. však oznámili, že první krok již provedli: https://praha.e15.cz/praha/novinky/muchova-epopej-dostane-svuj-vystavni-prostor-na-prazskem-tesnove-1329886 cituji: Praha vypíše architektonickou soutěž na podobu budovy galerie pro Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Budova by měla stát na Těšnově. Rozhodli o tom pražští radní.

Je jasné, že tím chtějí (především ?) vyřešit další v dnešní společnosti "neřešitelný" problém, a to stav toho parčíku a hlavně některých návštěvníků. Podobných parčíků bylo pro neschopnost a politickou korektnost zničeno v centru více, například ten na rohu ulic Dlouhá a Benediktská.

Tedy otázka, jakým způsobem bude Praha 7 lobovat za zachování umístění ve Veletržním paláci nebo případně v jiném prostoru na zpustlém Výstavišti ?
Vážený pane,
jsme si jisti, že se Epopej vrátí do Veletržního paláce. V tomto funkčním období už není reálné, aby vyrostl náhradní pavilon, kam by se Epopej umístila.
Přeji hezký den.

MgA. Hana Třeštíková
Radní pro kulturu a sousedské vztahy
MČ Praha 7
Otázka: (Martin Turek 17.3.2017 20:35)
Dobrý den, rád bych polemizoval o problematice parkování u ZŠ Umělecká. Je zcela absurdní omlouvat parkování, které vyhláška zakazuje tím, že se nejedná o trvalý stav (jednalo se o ranní špičku - navážení dětí do školy, ne odpolední svoz).
Proto se ptám potřetí, jak bude MČP7 reagovat na tuto situaci (očekávám systémové řešení a ne to, že tam bude stát policajt. A ani se nespokojím s tím, že to upadne v zapomnění). Stejně tak jsem se ptal před rokem na to, jestli neuvažuje MčP7 o sloupcích na chodníky, který by zabránil vjezdu aut na chodník u Mallu. Tenkrát jsem se dozvěděl, že o tom budete jednat. Nevyjednali jste nic.
Stejně tak, jako se nezajímáte o to, že "prasátka" z ArtGenu vyhazují denně stovky vajglů na silnici, kterými se pak brodím, když nastupuji do auta. To, že to v 7h ráno uklízečka z centra zamete je mi na nic, protože v deset hodin jsou tam ty vajgly znovu a čekají do druhého dne na 7.h ranní, až přijde čas úklidu. Kdybyste tam dali, resp. Artgen dal po Vaší jakékoliv aktivititě, aspoň blbej popelník. Cedulka zákaz kouření nefunguje.
A kdyžtak mám ještě jednu věc :-) Evidentně se rozjela naplno v ArtGenu vzduchotechnika a dům v Tusarova 5 je nyní vystavena trvalému šumu - což Vám určitě v létě potvrdí všichni, co se v noci nevyspí u otevřeného okna. Bude tento stav trvalý anebo se jedná třeba o zanešené filtry?
Odpověď: (MgA. Kamila Matějková, oddělení komunikace MČ Praha 7 16.3.2017 10:59)
Vážený pane Turku,
zveřejňuji vyjádření Městské policie k Vašemu dotazu. Jak už jsem dříve na tomto fóru psala. Městská část s policí velmi intenzivně spolupracuje, ale neřídí práci policistů. Dotazy a připomínky je tak lepší a také efektivnější vždy směřovat přímo na příslušné orgány Městské policie.
K dotazu:
1/ Byl zvýšen dohled strážníků na křižovatce ulic Umělecká x U Studánky. Všechny zjištěné přestupky strážníci řeší, tak jak jim to ukládá zákon o obecní policii. Na fotkách je zachycen stav v době, kdy si rodiče vyzvedávají ze školy děti, tj. neodráží trvalý stav.
2/ Strážník v uváděném případě přestupek s řidičem vozidla řešil domluvou. Stání vozidla na chodníku u zadního vchodu MALL, kdy je blokován celý chodník, je však nepřípustné. Upozornili jsme proto pracovníky MALL, že tímto způsobem nelze řešit zásobování prodejny. Ti nám slíbili, že jejich vozidlo již nebude chodník blokovat a požádají o zřízení parkovacího místa pro zásobování. Do doby jeho zřízení budou zásobovat tak, aby jejich vozidlo nepřekáželo provozu.
Kamila Matějková
Otázka: Královská obora-cyklotrasa-psi na vodítku (Frant.Dobrota 15.3.2017 23:51)
Dobrý den, prostudoval jsem si plán Královské obory a v úseku od zastávky tramvaje u výstaviště až k vstupu do obory za Akademií výtvarných umění, je uvedeno "cyklotrasa-pes na vodítku".

Rád bych se zeptal na následující:
1) Proč toto omezení neplatí i na úseku od AVU až po Místodržitelský letohrádek, když i v tomto úseku vede cyklotrasa?
2) Kdo, jak často a jakým způsobem provádí v uvedeném úseku kontrolu dodržování pravidla "cyklotrasa-pes na vodítku"?
3) Volné pobíhání psů vede ke zvýšenému množství psích exkrementů v uvedeném úseku, proto by mě zajímalo, zda neuvažuje městská část o výraznějším omezení volně pobíhajících psů právě v úseku od Místodržitelského letohrádku po zastávku MHD u Výstaviště?
4) Jaká provádí MČ P7 preventivní opatření, aby omezila znečištění veřejných prostranství psími výkaly?

Každý den jsem svědkem toho, jak volně pobíhající psi znečišťují veřejná prostranství a za několik let zpátky si nepamatuji, že bych viděl nějakou snahu MP tomu jakkoliv bránit. Je tedy snahou MČ P7 udělat z Královské obory psí výkaliště? Zatím tomu vše nasvědčuje.

Děkuji za odpovědi. S pozdravem František Dobrota
Odpověď: (Administrátor P7 21.3.2017 7:32)
Dobrý den,

co se týče kontroly dodržování zákazu volného pobíhání psů, provádí strážníci MP Praha 7 pravidelné akce, kterých se účastní vždy několik hlídek strážníků MP. Tyto akce proběhly naposled v měsíci únoru, kdy jsme provedli pět těchto kontrol zaměřených na volné pobíhání psů a na znečištění veřejného prostranství psími exkrementy. V těchto akcích budeme samozřejmě i nadále pokračovat. Dále se na uvedenou problematiku zaměřují každý den strážníci okrskáři ve svých okrscích a také strážníci zařazeni v hlídkové službě. Nevím, co myslíte tím, že by MP měla bránit znečišťování veřejného prostranství. Myslím, že strážníci MP působí již svoji přítomností v inkriminovaných místech, jako prevence výše zmíněných jednání. Pokud majitel psa vidí již z dálky strážníka v uniformě, psa si připne na vodítko a psí exkrement uklidí. Pokud jste svědkem volného pobíhání psů, nebo jiného protiprávního jednání, zavolejte na služebnu MP prahy 7. Na tel. 222 025 970, nebo bezplatnou linku 156.

S pozdravem
Trešek Pavel
Vedoucí okrsku
MP Praha 7
Odpověď: (Administrátor P7 21.3.2017 9:34)

Dobrý den.

Ve Vámi zmiňovaném úseku je taktéž režim pes na vodítku. Pravidelné odklízení psích exkrementů zajišťují Lesy hlavního města Prahy. Pouze policie je kompetentní udělit pokutu za tento přestupek návštěvníkům parku. Správci parku i údržba parku (MHMP OCP a Lesy hl.m. Prahy) se aktivně zapojují do uhájení ploch v parku, které nejsou určeny pejskařům. Bohužel jsme taktéž často slovně napadáni a naše upomenutí je bráno na lehkou váhu. Nejsme kompetentní udělit pokutu.

Dle zkušeností správců parků ze zahraničí, kde jsou omezení pohybu psů v parcích v centru velkých měst zcela běžná a jsou dodržována, musela v počátcích velice aktivně zasahovat policie. Ve velké míře je tato situace bohužel o povaze návštěvníků - pejskařů.

Návštěvníky parku se snažíme informovat o tom, že jsou vynakládány nemalé finanční prostředky na likvidaci psích exkrementů po parku, na zasypávání jam vyhrabaných psy a následnou rekonstrukci trávníků.

Právě z výše uvedených důvodů jsme také žádali o posílení strážníků Městské policie pro parky Stromovka a Letenské sady.

Bohužel je spousta pejskařů, kteří pravidla v parku nejsou ochotni respektovat.

Na vstupním infopanelu je pohyb psů vymezen.

http://portalzp.praha.eu/public/40/72/6e/2392259_744336_infopanel_Stromovka_12017.pdf

Připravujeme ještě mapku s komentářem se zvýrazněným vymezení pohybu psů ve Stromovce, kterou bychom umístili na vstupní infopanely a webové stránky vzhledem k opakujícím se problémům s některými pejskaři.

 

S pozdravem.

Ing. Alice Dědečková
specialistka městské zeleně MHMP

Otázka: ostrůvky na Štvanici (Ivana 15.3.2017 21:52)
Zajímalo by mě, kdy bude platit vybudování a následné zrušení tramvajových ostrůvku na Štvanici. Neměl by to platit ten, kdo je za tyto nesmyslné akce zodpovědný svým rozhodnutím? Blbost zodpovědných by neměla postihnout daňové poplatníky.
Vážená paní Ivano,
náklady na vybudování tramvajových zastávek na Štvanici hradí Dopravní podnik.
Přeji hezký den.
Kamila Matějková
Otázka: díra v Tusarce (Ivana 15.3.2017 21:49)
Jak dlouho ještě bude hyzdit díra v Tusarově ulici veřejné prostředí?
Opravdu nelze přinutit vlastníka ke stavbě něčeho, co by tento kus ulice alespoň trochu zušlechtilo?
Vážená paní Ivano,
bohužel na Váš dotaz odpověď nemám. Kdy a co bude vlastník pozemku na svém pozemku stavět je opravdu plně v jeho kompetenci a městská část do jeho rozhodnutí nezasahuje.
S pozdravem

Kamila Matějková
Otázka: Epopej (občan Prahy 14.3.2017 21:12)
Dobrý den,

Slovanskou epopej magistrát nechce po jejím návratu vrátit do Veletržního paláce, kde jsou dle odborníků dokonalé podmínky pro její vystavování. Místo toho, magistrát, kde jste také v koalici prosazuje výstavbu prostor pro její vystavení na Těšnově místo parčíku s keři a stromy v záplavovém území.
Má otázka zní, jak se k tomuto staví naši radní, kteří by měli mít zájem na tom, aby Epopej byla ve Veletržním paláci v Praze 7, kde má vhodné podmínky a navíc přináší kulturní obohacení P7 a s tím i turisty.
Další problém, který by s tím měli mít radní, kteří se hlásí k ekologii je ten, že Krnáčová prosazuje bezostyšně zastavit parčík se zelení, další volný prostor uprostřed Prahy se nesmyslně zastaví, což je v přímém rozporu s ekologií!!!
Praha 3 chce zase Epopej na své území a Praha 7 mlčí a před Krnáčovou se krčí.....?
Dobrý den,
dovoluji si reagovat na Váš dotaz, neboť spadá spíš do mé gesce kultury. Myslím si, že Veletržní palác svoji lokalitou i interiérem je kvalitním místem pro expozici Slovanské epopeje a budu ráda, pokud se sem Epopej vrátí. Osobně se domnívám, že výstavba pavilonu pro Epopej na Těšnově je spíš ve fázi nápadu a od nápadu k případné realizaci by bylo nutné podniknout ještě mnoho politických kroků ze strany Magistrátu.
Přeji hezký den,
MgA. Hana Třeštíková
Radní pro kulturu a sousedské vztahy
Otázka: Libeňský most (občan Prahy 14.3.2017 20:57)
Dobrý den,

zajímalo by mě, jak to vypadá s opravou Libeňského mostu? Ministr Herman ho neprohlásil za kulturní památku a to toto řízení bylo vyhlášeno v loni v lednu. Připadá mi, že se tedy jen čeká, most se nechává dál chátrat (záplatoval se jen chodník) aby se pak zkonstatovalo, že není hoden být památkou a bude bude zbořen. Nebo se pletu?
Tlačí nějak naši představitelé na Hermana, který je ze stejné strany jako náš starosta, aby most prohlásil konečně za kulturní památku a byl zachráněn opravou? Nebo už se dopředu ví, že most bude zbořen a byla vybrána tajně firma, která na jeho postavení zbohatne? Omlouvám se za spekulaci, ale co jiného si má člověk myslet....

Dana H.
Dobrý den,
těší nás Váš zájem o Libeňský most jako skvělou ukázku mostního stavitelství prvorepublikového Československa. V rámci údržby Libeňského mostu řešila Technická správa komunikací hl. m. Prahy místa, kde do konstrukce zatékalo (to se může jevit jako pouhé záplatování vozovky, respektive chodníku). Most se tedy nenechává dále chátrat ve smyslu úprav, které je možné řešit zvýšením kvality údržby, je však třeba skutečně počkat na rozhodnutí Ministerstva kultury, neboť popis charakteru památkové ochrany mostu ovlivní projektovou dokumentaci pro jeho opravu. Prohlášení mostu za kulturní památku není v kompetenci Prahy 7, nicméně děláme vše pro to, aby bylo co nejdříve jasné, jak a kdy se most opraví.


S pozdravem

Ing. arch. Martina Fialová
Odbor rozvoje urbanismu,
architektury a veřejného prostoru
Otázka: Ještě k VPH (osvold 14.3.2017 19:15)
V reakci na to, co napsal kolega Obyvatel, společnost MPLA s.r.o. nemá ve sbírce listin na justici ani jednu účetní uzávěrku, tedy s největší pravděpodobností neplní oznamovací povinnost dle par. 72 odst. 1 zákona 304/2013 Sb.
Je skutečně skvělé, že město využívá k zajišťování plateb společnost, která takovým způsobem plní zákonné povinnosti.
Znovu to jen ukazuje na to, jak to MHMP a MČ má s postojem k dodržování zákonů.
Otázka: Zóny a aplikace Virtuální Parkovací Hodiny (Obyvatel 14.3.2017 17:40)
Dobrý den,

následoval jsem odkaz www.parkujvklidu.cz abych se něco dozvěděl o dané aplikaci Virtuální Parkovací Hodiny. Nejedná se o aplikaci do telefonu tak jak ji chápe většina lidí (že se instaluje), ale o webové stránky optimalizované pro mobilní telefony.

Po kliknutí na odkaz "Virtuální Parkovací Hodiny" jste přesměrováni na obskurní adresu ke-utc.appspot.com kde je uvedeno "Provozuje MPLA s.r.o.". Stránka je sice zabezpečena certifikátem od Google (firma která je známa sběrem osobních dat a následným prodejem pro reklamní průmysl jakožto jediného zdroje příjmů) a nemá zabezpečení DNSSEC.

Zajímavý je odkaz Nastavení, který mimo jiné nabízí uložení údajů platebních karet pro opakované platby, včetně CVC/CVV ! To už je opravdu špatný vtip, cituji: "Citlivá data jsou zašifrována heslem a bezpečně uložena ve Vašem telefonu. V některých případech při aktualizaci prohlížeče může dojít ke smazání těchto dat, informace pak musí být zadány znovu."

Snad každému je jasné, že data odeslaná přes webový formulář nejsou uložena lokálně v telefonu a už vůbec ne bezpečně. Tohle je phising jak vyšitý. Pokud o tom provozovatel neví, tak pro ukládání údajů o platební kartě musí splňovat PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard http://pcistandard.cz/index.php?cat=7) o čemž není ve všeobecných podmínkách ani slovo.

Předpokládám, že v současné podobě bude takto služba okamžitě zastavena.
Otázka: zóny (olga 14.3.2017 17:12)
Děkuji panu Kovaříkovi za odpovědi. Nepotěšily. O tom, kdo neoprávněně stojí v modré zóně, nebudeme mít jako občané přehled, nebude možné povolat MP k zabotičkování či odtahu vozidla, vlastně bude záležet na tom, jak se oficiální kontrolor s majitelem vozu dohodne. Lidé v ístech, kde je vysoký přetlak aut opriti místům, mají tuplovanou smůlu. Skvělá transparentnost, taková malá, sametová. A my, kteří z principu odmítáme být 24 hodin denně pověšení na smartphonu, nehedě na investici, kterou by někteří spláceli i víc než rok, budeme diskriminovaní – před domem stařičkých rodičů či nemocných příbuzných a přátel nezaparkujeme, poběžíme s nákupy pěkně z oranžové zóny a po dobu návštěvy budeme sledovat čas, abychom nepřetáhli. Fakt bezva. Samé zlepšení.
Otázka: ad nové výpalné (osvold 14.3.2017 16:00)
Vážená pane inženýre, děkuji za odpovědi/neodpovědi.

1) Považuji za velmi smutné, že se městská část rozhodla okrást občany a firmy o peníze, za nespotřebované stírací karty, ale alespoň je vidět, nakolik vstřícně se Městská část chce chovat vůči svým obyvatelům. Slušností by bylo stanovit nějaké období na zpětný výkup těhle kartiček, ale to by člověk od orgánu, který má občanům sloužit chtěl asi moc.

Ohledně otázek, kde mne směřujete na TSK, případně MP nebo MHMP, jsem skutečně fascinován mírou neznalosti městské části o těchto opravdu zásadních otázkách, souvisejích se zaváděním změn v současné koncepci výpalného. Očekával bych, že Vy, jakožto vedoucí odboru dopravy bude mít větší množství informací, v tomto světle je nakonec docela dobře, že jsem minulý týden neměl čas, alespoň bych na radnici neseděl zbytečně.

Každopádně neznalost MČ o legislativních souvislostech s novou koncepcí ukazuje, jak pečlivě jste se na celou změnu připravovali.
Opravdu se domnívám, že pokud odpovědi na mé otázky neznáte, že byste je měl zjistit. Proto Vás žádám, zjistětě prosím odpovědi prostřednictvím ing. Čadského nebo Bc.Svatoně a napište nám je sem.
Jste námi placení zástupci a měli byste se postarat, o to, že pokud se bude na Vámi spravovaném území něco provozovat, tak že to bude v souladu s platným právem. Díky předem.

Mimochodem, je možné zjistit, který zákon umožňuje městu někomu zakázat zaparkovat dvakrát po sobě ve stejné ulic? (viz Vaše poznámka o nemožnosti zaplatit za parkováni v jednom úseku dvakrát po sobě)
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 16.3.2017 7:26)

Vážený pane Osvolde,

informace o době prodeje a především pak o době platnosti stíracích parkovacích karet visí na našich webových stránkách (http://www.praha7.cz/15744_Stiraci-parkovaci-karty). Vzhledem k faktu, že posledním termínem možného užití těchto karet je konec ledna 2018, domnívám se, že o základních koncepčních změnách informujeme dostatečně dlouho dopředu. Stejně tak je samozřejmě možné si kdykoli zavolat a požádat o informaci - nejenom k platnosti stíracích parkovacích karet - přímo příslušné kolegyně na odd. ZPS, které tyto běžné provozní záležitosti řeší dnes a denně. S ohledem na uvedené si konečně dovolím předpokládat, že si naši klienti pořídí do doby zavedení a spuštění nových pravidel (1.2.2018) jen a pouze tolik karet, kolik budou skutečně potřebovat. Co se týče směřování Vašich detailních a podnětných připomínek na MHMP, TSK a MP, pak vězte, že bychom Vám rádi zodpověděli veškeré tyto dotazy, ale bohužel i pro nás jsou aktuálně mnohé z informací týkajících se budoucí koncepce ZPS nové a v tuto chvíli neověřené. Jistě tedy chápete, že bychom neradi Vás, stejně tak kohokoli jiného, uvedli v omyl nepřesnou či neúplnou informací. Samozřejmě platí, že další informace a novinky budou průběžně zveřejňovány v závislosti na jejich vyjasnění a na blížícím se termínu zprovoznění nové Zóny. V tuto chvíli je i pro nás základním informačním zdrojem webová stránka www.parkujvklidu.cz, která mimo jiné obsahuje také možnost vkládání dotazů na zřizovatele zóny: http://www.parkujvklidu.cz/vase-dotazy/. Neváhejte ji tedy prosím využít. Co se týče Vámi požadované informace o zákonném ustanovení skrze nemožnost opakovaného parkování vozidel na pozemních komunikacích, pak asi správně tušíte, že takový zákon není. ZPS v Praze je zřizována hl. m. Prahou a to formou Nařízení, kterým se vymezují oblasti hlavního města, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy. Předeslaná nemožnost zaplatit opakovaně za parkování ve vybrané oblasti je poté třeba chápat především jako systémový prvek nové koncepce ZPS, jehož hlavním záměrem je zabránit zneužívání nastavených pravidel, tedy jako ochranu rezidentů před dlouhodobě parkujícími či neplatícími přespolními řidiči. S pozdravem

Ing. Jan Kovařík
Vedoucí odboru dopravy

Otázka: Virtuální karta? (pavlik52 14.3.2017 15:06)
Dobrý den, moje otázky jsou:
Proč rušíte něco (papírové karty) co funguje a fungovalo?? Proč já nemohu mít přehled, jestli to či ono vozidlo skutečně může parkovat v modré zóně?? Bohužel, bydlím poblíž podniku, u kterého parkují auta bez park. karty téměř stále. MP nejraději provádí kontroly v době, kdy se cizí vozidlo v zóně dá tolerovat, protože třeba v době dovolených je místa dost a dost.
Druhá otázka se týká takových obludností které jsou k vidění třeba na Veletržní ulici. Který ......, (promiňte nenacházím vhodný výraz) vymyslel sloupky ve vozovce?? Z jedné strany chceme mít ulice čisté, ale z druhé strany děláme vše proti. V ulicích vidíme stále "přetékající" koše, ale v Letenských sadech jezdí vozidlo, které v podstatě jen kontroluje prázdné koše od rána do večera. To se ovšem netýká prostranství kolem kyvadla, které je skutečnou ostudou Letné. Chodí tam celý rok spousta cizinců za nádhernou vyhlídkou, ale musí se brodit ve střepech a odpadcích.
Dobrý den,
ráda bych poznamenala, že úroveň a počet přetékajícího košů neustále snižujeme. Přetékající koše však, musím zdůraznit, v ulicích vidíte zejména protože, že jsou masivně využívány obyvateli P7 k ukládání domovního odpadu. Mnohokrát jsem se o jejich obsahu přesvědčila na vlastní oči. Prosím, pokud uvidíte takové jednání, zakročte a pomozte nám tento nešvar mýtit.
Koše Pražských služeb jsou vyváženy 1x denně, od března jsme vyjednali, že převážná část z nich bude vyvážena rovněž o víkendu. Koše Městské části P7 jsou vyváženy až 3x denně. Dovolím si tvrdit, že tento druh servisu v jiných částech Prahy nejspíše nedostanete.
Co se týče okolí Stalina, jedná se o pozemek Hlavního města Praha, za úklid odpovídá firma ACTON. Budu velice ráda, obrátíte-li se na paní Zímovou která má tyto pozemky na starosti Jana.Zimova@praha.eu. Paní Zímové dáváme velmi často zpětnou vazbu o tom, že úklid této lokality je zcela nedostatečný, ale bohužel jste zatím nedostali ani žádný harmonogram s konkrétními dny v týdnu, ve kterých firma úklid Stalina a Letenské pláně provádí. Budu ráda, když se se mnou o odpověď paní Zímové posléze podělíte.
A nakonec Letenské sady uklízí firma JENA opět pro magistrát. S touto firmou je naopak dobrá spolupráce, jak vidíte na výsledku sama. Přáli bychom si jen intensivnější odstraňování psích exkrementů z trávníků.
Jak vidíte, situace není úplně jednoduchá a pro běžného občana přehledná. Budeme rádi, když nás podpoříte v našich snahách vše zpřehledňovat, zjednodušovat a zefektivňovat, neboť naše pravomoce jsou v současnosti velice omezené.
S pozdravem
Laura Kopecká
Vedoucí oddělení úklidu
Sedmá ubytovací, s.r.o.
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 15.3.2017 17:14)
Vážený pane,
parkovací karty nejsou rušeny rozhodnutím Městské části Praha 7, ale rozhodnutím Magistrátu hl. m. Prahy. Sloupky ve Veletržní byly osazeny rozhodnutím Odboru dopravy Magistrátu hl. m. Prahy na základě zpracovaného návrhu projektanta. Sloupky brání protiprávnímu a často rizikovému chování řidičů motorových vozidel.

Ing. Jan Kovařík
Vedoucí odboru dopravy
Otázka: zóny (olga 14.3.2017 11:42)
Jak tak hledím, nový styl parkovacích zón je na spadnutí. Mám dotazy: Jak poznám, že někdo parkuje v zóně, aniž by měl oprávnění? Dnes zjistím dle karty. 2) Pokud nemám smartphone a nechci si ho pořídit, mám se stáním na fialové, případně modré tam, kde nemám "virtuální kartu", utrum? Zdá se, že si nebude možné zaplatit přes normální internet, ale jen přes smartphone. Takže kdo nezaplatí tisíce za chytrý telefon, má smůlu? 3) pokud mám normální kartu platnou řekněme do příštího února, platila jsem leden zbytečně? Kam přijde má stokorunka?
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 14.3.2017 12:27)

Vážená paní Olgo,

Všechny důležité věci byly prezentovány na besedě s občany, která proběhla minulý týden. Její záznam naleznete ZDE ( http://praha7.cz/21691_Zaznam-z-predstaveni-novinek-k-Zonam-placeneho-stani-od-roku-2018). Podrobné informace o celém systému jsou také zveřejněny na stránkách www.parkujvklidu.cz.

K vašim otázkám:

1)    Jak poznám, že někdo parkuje v zóně, aniž by měl oprávnění? Dnes zjistím dle karty.

Bohužel vy to nepoznáte, pozná to pouze kontrolní vozidlo a Městská policie.

 

2)    Pokud nemám smartphone a nechci si ho pořídit, mám se stáním na fialové, případně modré tam, kde nemám "virtuální kartu", utrum?

Aplikace je opravdu pouze pro chytré telefony. V modré zóně parkovací automaty nebudou, bude možné však oprávnění k parkování získat přes internet nebo osobně na úřadě, kde všem rádi pomohou naši pracovníci. Ve fialové zóně bude možné dál  zaplatit v parkovacím automatu.

 

3)    Zdá se, že si nebude možné zaplatit přes normální internet, ale jen přes smartphone. Takže kdo nezaplatí tisíce za chytrý telefon, má smůlu?

Možnosti platby jsou blíže rozepsány na www.parkujvklidu.cz .

 

4)    Pokud mám normální kartu platnou řekněme do příštího února, platila jsem leden zbytečně? Kam přijde má stokorunka?

V čase spuštění nové zóny se aktuálně platná oprávnění převedou. Platnosti pozbude pouze papírová parkovací karta (tedy fyzická podoba oprávnění).

 

Ing. Jan Kovařík
Vedoucí odboru dopravy
Copyright © 2012 Městská část Praha 7