Česky   English

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,

na této stránce můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 7. Vaše dotazy budou co nejdříve zodpovězeny zaměstnanci úřadu.

Vzhledem k často se opakujícím dotazům a podnětům v tematických kategoriích Doprava, Životní prostředí či Bezpečnost a pořádek, jsme pro Vás nejfrekventovanější témata vybrali a odpovědi na ně naleznete v rubrice Nejčastěji kladené dotazy.

Dovolujeme si Vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy budou smazány.

Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.

Zde uvádíme kontakty na příslušné zástupce samosprávy či zaměstnance úřadu, se kterými můžete danou problematiku řešit přímo. Neváhejte se na nás obrátit.

Mgr. Jan Čižinský

Starosta

220 144 000 774 828 345

CizinskyJ@praha7.cz

Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Zástupce starosty

220 144 225 731 427 980

MirovskyO@praha7.cz

Ing. arch. PhDr. Lenka Burgerová, Ph.D.

Radní

220 144 003
730 187 067

BurgerovaL@praha7.cz

Martin Vokuš

Tiskový mluvčí MČ Praha 7

220 144 007
603 464 810

VokusM@praha7.cz

MgA. Kamila Matějková

Manažerka komunikace

220 144 246

MatejkovaK@praha7.cz

PaedDr. Michaela Strnadová

Odb. kancelář starosty a tajemníka

220 144 233

StrnadovaM@praha7.cz

Útvar kontroly a stížností

233 373 731

JUDr. Olga Ulrichová

Odb. investic a veř. zakázek

220 144 184

UlrichovaO@praha7.cz

Bc. Lukáš Fátor DiS.

Odb. kultury a sportu

220 144 013

FatorL@praha7.cz

Mgr. Robert Kolář

Odb. majetku

220 144 056

KolarR@praha7.cz

Ing. Dita Výborová

Odb. školství

220 144 054

VyborovaD@praha7.cz

Ing. Jan Kovařík

Odb. dopravy

220 144 024

KovarikJ@praha7.cz

Ing. Helena Lubasová

Odb. výstavby

220 144 128

LubasovaH@praha7.cz

Ing. arch. Martina Fialová

Odb. rozvoje urbanismu

220 144 103

FialovaM@praha7.cz

Ing. Hana Horská

Odb. životního prostředí

220 144 151

HorskaH@praha7.cz

Mgr. Monika Blaháková

Odb. živnostenský

220 144 160

BlahakovaM@praha7.cz

JUDr. Zuzana Chramostová

Odb. správních agend

220 144 137

ChramostovaZ@praha7.cz

PaedDr. Miroslav Luczka

Odb. soc. věcí a zdravotnictví

220 144 147

LuczkaM@praha7.cz

Ing. Kateřina Lusková

Odb. finanční

220 144 031

LuskovaK@praha7.cz

Mgr. Kateřina Šafránková Šilhová

Odb. právní

220 144 245

SilhovaK@praha7.cz

Mgr. Lenka Sedláková

Odb. personálních činností

220 144 098

SedlakovaL@praha7.cz

 

Nejčastěji kladené dotazy:

Hluk ze staveb nebo veřejných akcí

Za rušení nočního klidu se považuje hluk po 22.00 hodině. Jsou přesně stanoveny hlukové limity ze staveb i akcí během dne. My na tato pravidla všechny organizátory akcí, majitele restaurací, zahrádek apod. upozorňujeme. V tuto chvíli není pro občany jiné řešení než zavolat Městskou policii, hygienickou stanici či jinou autorizovanou osobu na měření hluku. Pokud bude hlučnost prokázána, hrozí organizátorům akce/provozovatelům pokuta. O tomto problému víme a snažíme se najít opravdu reálné řešení, které pomůže.

Problematika osob bez domova a osob závislých na návykových látkách v ulicích

MČ Praha 7 se snaží problém osob bez domova a osob závislých na návykových látkách řešit komplexně. V prvé řadě jim nabízíme pomoc prostřednictvím pracovníků Odboru sociálního a zdravotnictví ÚMČ Praha 7, popř.  prostřednictvím terénního programu, který pro nás zajišťuje nestátní nezisková organizace. Oslovujeme rovněž vlastníky pozemků k zjednání nápravy. V případě, že tato činnost nevede k nápravě či zlepšení situace, je na místě tento stav řešit prostřednictvím represivních složek. Jsme přesvědčeni, že k zlepšení situace vede i spolupráce s občany, která spočívá v oznámení veškerého protiprávního jednání těchto osob Městské policii HMP či Policii ČR (kontakty naleznete zde http://praha7.cz/17668_Prehled-sluzeben-slozek-IZS-na-uzemi-MC-Praha ).

Nepovolené zábory

Zaměstnanci odboru dopravy pravidelně dvakrát týdně kontrolují celý obvod a tam, kde není povolení k záboru, je vyvoláno sankční řízení. Městská policie s odborem dopravy spolupracuje a dává pokutu na místě nebo předává nepovolené zábory na odbor dopravy k přestupkovému řízení. Faktem zůstává, že se může stát, že některé zábory (zejména v odpoledních hodinách) jsou nepovolené a pomůžete nám tím, že zavoláte bezplatnou linku 156 a městská policie zajistí nápravu. Na první pohled není zřejmé, který zábor je povolen, ale proto je k dispozici na stránkách MČ P7 vždy v pondělí seznam těch povolených.

Úklid v ulicích

Při problémech s čistotou ulic v konkrétní lokalitě nás kontaktujte a my zajistíme nápravu. Můžete využít aplikace Lepší místo nebo se obrátit na paní Mgr. Lauru Kopeckou tel.: 732 114 370

 


Pro vložení dotazu je nutné se nejdříve zaregistrovat a poté přihlásit!

Téma:
   

 
Otázka: Modrá zóna (Nespokojený občan 25.2.2017 22:12)
Naprosto se ztotožňují s dotazem paní igregorova. Mám naprosto stejnou zkušenost, opakovanou. Stejně jako pocit o šikanování a ještě navíc náladovosti městské policie, která opravdu během fotbalového zápasu nekonala!!!!A též mám jistotu, že nikdo kompetentní se k danému problému smysluplně nevyjádří.Otázka je, kam tedy poslat stížnost, aby se něco dělo.
Otázka: Modrá zóna (Nespokojený občan 25.2.2017 22:12)
Naprosto se ztotožňují s dotazem paní igregorova. Mám naprosto stejnou zkušenost, opakovanou. Stejně jako pocit o šikanování a ještě navíc náladovosti městské policie, která opravdu během fotbalového zápasu nekonala!!!!A též mám jistotu, že nikdo kompetentní se k danému problému smysluplně nevyjádří.Otázka je, kam tedy poslat stížnost, aby se něco dělo.
Otázka: Příliš jemný štěrk - prašnost (občan Prahy 25.2.2017 15:04)
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda by v zimě bylo možné, aby se chodníky sypali proti náledí štěrkem o větší velikosti. Maličké kousíčky štěrku jsou velice prašné. A v okolí Strossmayerova náměstí je dokonce rozsypán na chodnících snad jen štěrkový prach. Nebo byl štěrk rozježděný auty, či stroji na čištění chodníků?

Je to velice nepříjemné s vědomím, že ještě k exhalacím a kouři od kuřáků dýcháme v Praze i jemný prach z posypu chodníků.

Také by mě zajímalo, zda štěrk, kterým je Praha sypána není z těch druhů štěrku, které obsahují azbest a které se stále bohužel v ČR těží.

Dokonce je i nový posypový materiál, který je z jílu a který se vyrábí u nás a má značku ekologicky šetrného výrobku. Jmenuje se Liapor.

Děkuji,
Hladíková
Otázka: (igregorova 24.2.2017 0:57)
Dobrý den, chtěla bych vědět, proč při včerejším zápase Sparty nazasahovala městská policie s odtahem a řešením parkování, auta návštěvníků parkovala naprosto všude, na trávníku u sportovní haly, na chodnících v Korunovační, na Výšinách, ve vjezdech do domů, na přechodech a nic se nedělo. Při příjezdu domů okolo 19h a marném hledání i ve vzdálených ulicích jsem tedy s řádnou parkoací kartou musela též zaparkovt ve vjezdu do domu mimo zónu. Během zápasu jsem manévry po okolí 2x opakovala a bohužel jsem zaparkovala, až když fanoušci odjeli. Zaráží mne, že za běžného provozu městská policie řeší i třeba jen část vozu mimo zónu a není schopna tolerance, vidí-li kartu a přeplněnou ulici. Včera policistů na ulici bylo dost a mnoha násobné porušení vyhlášky nikomu nevadilo. Děkuji za odpověď a hlavně ráda bych též znala vyjádření městské policie, v podstatě se cítím šikanována. Irena Gregorová
Otázka: Výběrové řízení na NBP (indianek 24.2.2017 0:07)


Zdravím úřad, chci si postěžovat nad koncepcí výběru nájemců do nebytových prostor ve Vaší správě. Jste asi jediná městská část kde při splnění podmínek nerozhoduje výše nájmu, ale sympatie !  Komise rozhoduje pod tlakem publika a vzhledem že 50% hodnoty nabídky je jak se rozhodne komise, a druhá půlka výše nájmu...tak to je opravdu zajímavé, kord když zvítězí nájemce z nižší nabídkou nájmu.... Jen u restaurace na Miladě Horákové 22 jste vyhodili s okna 84tis ročně a za dobu nájmu o 588tis !!! To už je dost peněz , které by se dali použít třeba na letenský kolotoč...Jen pro informaci, jak samotný magistrát , tak i městské části v centru, které mají o mnoho lukrativnější prostory než jsou na sedmičce, tak mají dvoukolové soutěže, tj. první obálka - splnění podmínek, kdo splní - postoupí do druhého kola - kde už rozhoduje jen výše nájmu . Naprosto transparentní a čitelné pro soutěžící na rozdíl co tu provádíte Vy do nočních hodin na jednáních komise...Co mi prosím k tomu řeknete ? Děkuji
Otázka: Deska biskupu Strossmayerovi jen česky? (Václav 22.2.2017 19:11)
V těchto dnech byla v Praze na rohovém domě proti škole na „Štrosu“ odhalena pamětní deska biskupovi Josefu Jiřímu Strossmayerovi, jehož jméno toto centrální náměstí Prahy 7 nese. Je to malá splátka za dlouhou dobu (téměř už sto let).
Tento čestný občan Prahy, přítel Jana Kollára a spolubojovník Františka Palackého i Františka Ladislava Riegra, v dávném devatenáctém století zakladatel celojugoslávské(!!!) Akademie věd a umění, skvělé obrazárny (dnes jeho jména), jakož i obnovitel záhřebské univerzity byl ctitelem tradice Cyrila a Metoděje. V biskupském sídle, což je město Ðakovo na východě Chorvatska (asi tak na čáře Ostrava-Sarajevo), dal postavit chrám těmto věrozvěstům zasvěcený.
Jako poslanec říšské rady byl aktivním zastáncem sebeurčovacích práv Slováků v Uhrách a rovněž podporoval návrhy poslanců českých v otázkách tzv. dualismu. Uhersko se mu pomstilo, jeho žáci byli nuceni uprchnout ze země, mnozí našli útočiště v Praze. Otevřeně je zde tehdy podporoval profesor Masaryk. (Nelze si v tuto chvíli nepřipomenout přátelství a spolupráci presidenta Masaryka s dalším Jihoslovanem, slovinským architektem Jože Plečnikem, který dal Praze i jiným místům naší země tolik nádherných stavebních skvostů.)
Josip Juraj Strossmayer byl ovšem hlavně kněz. Ani v tomto ohledu neznal oddech. Když se mu podařilo zvelebit biskupské statky, používal peníze z jejich výnosů k široké mecenášské aktivitě. Založil také seminář, desítky škol, ustavil fond k podpoře vysokoškolského studentstva. Jeho pojetí církve bylo vstřícné. Ve středověku by ho snad čekal Husův osud. Jednoznačně se postavil proti dogmatu o neomylnosti papežů (první vatikánský koncil), což především vnímal jako poškozování obrazu církve na veřejnosti. Shromáždění biskupové ho donutili dokonce odejít od řečnického pultu, nazývali ho přitom (velmi hlasitě) kacířem a volali po jeho zatracení. Roky pak ještě odolával, než musel nakonec vatikánské dogma přijmout.
Strossmayer se vracel rovněž k cyrilometodějskému úkolu a všeslovanským snahám. Zde inspiroval nového papeže (po Piovi IX. se jím stal Jan XIII., tzv. „papež pracujících“) ke změnám ve vztahu Vatikánu vůči východní, tedy pravoslavné církvi. Výsledkem bylo pařížské vydání fundamentálního díla, knihy významného ruského náboženského filosofa, jedné z ústředních postav ruské filosofie v XIX. století Vladimira Solovjova „Rusko a všeobecná církev“ („Россiя и Вселенская церковь“), přičemž Strossmayer měl možnost napsat k ní předmluvu.
Udělením čestného občanství Prahy roku 1883 (ano, je to ten rok, kdy byly Holešovice připojeny ku Praze) se tedy zcela po právu uznávaly široké zásluhy tohoto velkého muže. Nepochybně se tím ovšem tehdy sledovalo i jakési pošimrání směrem k Vídni, která hodnotila Strossmayera ruku v ruce s Budapeští. Tehdejší primátor Tomáš Černý (mj. to on první pronesl okřídlené „zlatá slovanská Praha“) byl ostatně zasloužilým vlastencem i v jiných případech. Po smrti Jindřicha Fügnera podržel hlavu nad vodou rozklížené organizaci Sokol, jako obhájce se osvědčil v záměrně protičeských soudních procesech, hlavně tiskových atp. (Alespoň jedna jeho „praktická“ zásluha jako primátora: vznikla Podolská vodárna.)
Pamětní deska na Strossmayerově náměstí nemůže přirozeně pojmout úplnou informaci o tak naplněném životě, jako byl život biskupa Josefa Jiřího (správně tedy Josipa Juraje) Strossmayera (* 4. února 1815 Osijek, † 8. dubna 1905 Đakovo). I tak je to důležitý počin. Snad jedno drobné upozornění by se tu žádalo přidat. Z důvodů víceméně diplomatických, ceremoniálních, ale prostě i po řádu lidské slušnosti tu měla být ještě jedna tabulka, a sice v chorvatštině. Dělává se to. Jak je nám milé, když v Řezně uvidíme desku připomínající křest českých knížat, a sice i česky. Také v Charkově, jehož obyvatelé milovali Čechoslováky za jejich úpornost u Sokolova, je jméno Otakara Jaroše na desce i v češtině.
Bylo by to i pěkné přátelské gesto, kdyby naše úřady zařídily (a po dohodě s ambasádou Chorvatska také daly provést) takovou desku (snad u vedlejšího okna onoho domu), na níž by stála informace v jazyce návštěvníků třeba ze Záhřebu nebo Ðakova. Ostatně chorvatština je jedním z jazyků Evropské unie. - A ještě malý dodatek. Pokud by někdo chtěl přinést k pamětní desce věneček nebo kytičku, kam s ním? Na chodník? Přitom na dohled odtud je umístěna deska se jménem Milady Horákové (hlavní třída vedoucí z náměstí směrem na Hradčany nese totiž její jméno). U ní je vše velkoryse a velmi prakticky zařízeno. Takže inspiraci by úřad měl.
Vážený pane Václave,
umístění pamětní desky na Strossmayerově náměstí je společným projektem Chorvatsko-české společnosti a Velvyslanectví Chorvatské republiky v ČR. Městská část se organizačně podílela pouze na jejím odhalení. Vše ostatní tedy text, zvolený jazyk a místo umístění pamětní desky bylo zcela v režii chorvatské strany.
Děkujeme za pochopení

Kamila Matějková
Otázka: urban. rozvoj P7 - bude? (meisner 21.2.2017 15:38)
Dobrý den.
Vážená paní magistro Matějková. Ráno jsem na Vašem FB zahlédl foto Dr.Biegela a info o akci v NTM 19.2. zareagoval jsem dotazem zda máte záznam, dodatečně jsem si všiml, že úřad sem zavěsil předloňskou informaci. Akci "Dva roky od voleb" moderovanou p.Šídlem jsem navštívil. Rozvoj čtvrti se zde prakticky nezmiňoval a již vůbec se nedebatoval. Předloni, to si radnice vyřizovala účty s předchůdci mezitím se dost událo, obdoba akce týkající se rozvoje a výstavby je na místě.

Požadavek na debatu nad konceptem Úpn Prahy je legitimní. Tzv."Metropolitní plán" byl odtajněn v dubnu 2016, IPR nemá a nehodlá zveřejnit jinou verzi než tu z 31.5.2016. Je s podivem, že se občan musí URGOVAT, aby MČ vyvěsila MPP, aspoň část týkající se MČ P7 a samozřejmě zveřejnila i připomínky městské části. Hovoříte jménem vic než 40 tisíc lidí.
Návrh tzv. "Metropolitního plánu" hodlá IPR zveřejnit nejdříve v lednu 2018. To bude Praha 7 celou dobu spát a pak se vše vyřeší nějakou "debatou" s barevnými samolepkami? Jaký bude mandát těch kdo se budou vyjadřovat za 42 tisíc lidí?

Zda budeme (chceme) mít na Praze 7 výškovou hladinu až 21 pater je věc veřejná a k debatě.
Kolik desítek tisíc lidí na pozemek Buben. nádraží je věc veřejná a k debatě.
Bubenské nádraží je trasa biokoridoru! Případný park mezi Letnou a Holešovicemi je věc veřejná a k debatě.
"Bulvár" Mil. Horákové+další SuperMolochov táhnoucí se od stadionu Sparty přes vjezd do Blanky až ke Špejcharu není soukromou věcí poslanců ale je věc veřejná a k debatě.
Kolik pater si MČ dohodla pro plánovaný "downtown" v místě Prefy je věc veřejná a k debatě.
Přímé spojení úrovně Vltavy a Letenské pláně je věc veřejná a k debatě.
Poloha přemostění Holešovic a Karlína je věc veřejná a k debatě.
Zda městská část je//není schopna kontrolovat popř. sankcionovat "péči" o zeleň TSK je věc veřejná a k debatě.
Podařený //nepodařený přesun SAZ do zubařských ordinací je věc veřejná a k debatě.
Zájem // nezájem MČ zavlažit Letenské sady je věc veřejná a k debatě.
Předmuzejní prostor NTM a NZM je věc veřejná k debatě.
"Chodníkový program" je věc veřejná a k debatě, i s vozíčkáři, na které mladí a zdraví poslanci pozapomněli.
Kompetenční nejasnost mezi MČ a HMP která je tak báječná pro vzájemné výmluvy jedněch i druhých je věcí k debatě. Příklad: ochota "velké radnice" postavit na Štvanici ostrůvky dle sporného nápadu starosty a místostarosty "malé radnice", současně poslanců "velké radnice". Následně dva roky výmluv, jak "malá radnice" nemůže ovlivnit opravu zmetku do funkčnější podoby neb věc v kompetenci "velké radnice" :-))

Jde o poznámky jednoho občana, jistě není sám. Jen na OtOd jsou kvalifikované připomínky desítek lidí.
S pozdravem.
Otázka: 2x rozvoj Prahy 7 (meisner 21.2.2017 6:57)
Na "Aktualitách" městské části nebyla vyvěšena akce v NTM o rozvoji MČ P7. Je / bude její záznam k dispozici, aspoň ve zvukové podobě?
----------
od 31.5.2016 je veřejný kocept územního plánu Prahy. Opakovaně jsem připomínal, že by jej měla Městská část vyvěsit, zvlášť když na něm po dvouměsíční pauze pracují stejní lidé jako předtím. Takže se znova přimlouvám za jeho vyvěšení a samozřejmě zveřejnění připomínek, které k němu Městská část podala. Vzhledem k tomu, že hovoříte jménem víc jak 40 tisíc lidí, bych to považoval za samozřejmé.
děkuji.
Vážený pane Meisnere,

beseda Dva roky od voleb byla vysílána online v čase konání a od té doby je zveřejněna na YouTube kanálu MČ Praha 7. Odkaz na ni byl také samozřejmě v aktualitách www.praha7.cz.

Nyní ji můžete nalézt na veřejném odkazu https://youtu.be/tzGY3OJhjeM.

Druhý dotaz jsem předala kolegyním z Odboru rozvoje, ale myslím, že jejich odpověď bude obdobná jako předchozí odpovědi na stejný dotaz.

Přeji hezký den

Kamila Matějková
Vážený pane architekte,
jak jsme již uváděli i v předchozích odpovědích na Vaše dotazy, Připomínky MČ Praha 7 k pracovní verzi návrhu Územního plánu hl. m. Prahy
(Metropolitnímu plánu) jsou veřejně dostupné na adrese http://www.praha7.cz/path/usn?l=1&idUsn=23852&dlOrgan=1 . Tyto připomínky jsou však zpracovány k verzi Metropolitního plánu Prahy (MPP) ze dne 30.11.2015. V současné době je veřejně dostupná verze novější, která již část těchto připomínek MČ zapracovala.
Veškeré aktuální podklady jsou veřejně dostupné na webových stránkách http://plan.iprpraha.cz/cs/upp-dokumentace, stále se však jedná o verzi pracovní, která je průběžně upravována. Městská část i občané budou následně po dokončení návrhu MPP informováni a vyzváni k jeho připomínkování.
Jak již bylo několikrát zmíněno, MČ je připravena uspořádat veřejné projednání návrhu MPP ve chvíli, kdy se tohoto jednání budou moci zúčastnit zástupci zpracovatele i pořizovatele tak, aby bylo připomínkám občanů v maximální možné míře nasloucháno odpovědnými osobami a nebylo zbytečně plýtváno jejich časem i energií na prezentaci a připomínkování verze, která již v době svého vystavení není z důvodu průběžného dopracovávání aktuální.

Ing. arch. Tereza Marková
Odbor rozvoje urbanismu, architektury a veřejného prostoru
Otázka: Zastávka na Hlávkově mostě (Aleš Presler 18.2.2017 17:15)
Občan Jenda se opět zmínil o tramvajové zastávce na Štvanici. Má pravdu, že je zcela zbytečná, ale vedení Prahy 7 si na ní vytváří své image, nic jej to nestojí. Kavárna tam nefunguje, zimní stadion byl zbořen, tenisté jezdí na kurty automobily, ale řadový občan Prahy 7 bude na ostrov jezdit tramvají, protože ujít pár desítek metrů od stanice Vltavská je pro něj velký problém. Vize je asi taková: Procházkychtivý občan dojede tramvají na zastávku Štvanice, projde půlkilometrovou trasu na východní cíp ostrova, tam použije přívoz buďto do Karlína nebo k Tržnici, odkud se opět vrátí tramvají do tepla svého domova. Není to krásný návod na smysluplné využití volného času, když ušetříte pár minut za nesmyslný pochod od stanice Vltavská?
Otázka: Měření ovzduší na Ortenově náměstí (Aleš Presler 18.2.2017 17:02)
Nick Kaczka se zajímal o to, zda by nešlo měřit stav ovzduší na Ortenově náměstí. Odpověď je jednoduchá: Nešlo! Za totality tam byla umístěna měřicí stanice, stejně jako na Letenském i Strossmayerově náměstí a ve Veletržní ulici. Protože tyto stanice téměř dennodenně překračovaly stanovené limity, byly zrušeny a měřící bod přemístěn na Výstaviště do Stromovky. Posléze i tento zanikl. Je tedy zbytečné začít s měřením na Orteňáku, neboť pokud by limity byly překročeny, stejně se s tím nedá nic dělat (viz nedávná smogová situace v Praze). Nač tedy zbytečně znepokojovat občany dolních Holešovic?
Vážený pane Preslere,
jak už zaznělo v odpovědi níže, pro oblast dolních Holešovic je relevantní i měřící stanice v Karlíně. O umístění nových stanic požádáme.
Kamila Matějková
Otázka: Kouření před kinem Oko (Aleš Presler 18.2.2017 16:52)
Protože na většinu dotazů zde položených přestala radnice odpovídat, dovolím si tak učinit já. Pan Janastas se ptal, zda by se nedalo zamezit kouření a randálu před kinem Oko v nočních hodinách. Možná dalo, ale v souvislosti s protikuřáckým zákonem se na ulici začátkem června přesunou i návštěvníci nedaleké restaurace Na Mělníku, takže zásah proti kinu Oko je zbytečný. Stejně jako pan Janastas budou nočním hlukem a kouřem postiženi všichni ti, co bydlí nedaleko restauračních zařízení.
Vážený pane Preslere,
jsme si vědomi, že se pravděpodobně situace ohledně rušení nočního klidu a čistoty v okolí restaurací a baru v červnu zhorší. Velká míra odpovědnosti bude právě na provozovnách a my jsme připraveni velmi tvrdě po nich vymáhat, aby dodržovaly své povinnosti a hlídali jak noční klid, tak také čistotu. Pokud nebudou pravidla respektována, můžeme přistoupit například k nepovolení záboru (např. zahrádky) na ulici.
Kamila Matějková
Otázka: Osadní 30 (Martin Turek 18.2.2017 15:00)
Dobrý den, mohla by se firma, která na konci podzimu nebo začátkem zimy, rozkopala chodník u výše uvedeného domu a při dláždění ztratila asi kubík kamenné drtě (propadlá dlažba), X kostek (spáry cca 1cm) a obrubníky (ty tam nejsou vůbec a kostky volně končí v zemině u stromu)?
Vážený pane,
děkujeme za předaný podnět. Stávající stav uzavření chodníku je provizorní a bohužel odpovídá době prováděných stavebních prací i navazujícím zimním podmínkám. Nicméně společnost provádějící úpravu kabelového vedení byla na závadu upozorněna. Finální úprava bude provedena v čase vhodných klimatických podmínek.

Ing. Jan Kovařík
Vedoucí odboru dopravy
Otázka: Měření ovzduší Ortenovo náměstí (kaczka 17.2.2017 12:45)
Dobrý den,

tímto bych se chtěla zeptat, zda by bylo možné vyjednat s CHMU umístění stanice na měření kvality ovzduší také na Prahu 7, nejlépe na Ortenovo náměstí (kvůli Argentinské ulici). Skoro celá praha je pokryta a má relevantní informace o kvalitě ovzduší, pouze Praha 7 má nejbližší stanici v oblasti Karlín či Kobylisy a ty jsou oblasti, které jsou např. Argentiské ulici velice vzdálené.

Předem děkuji za odpověď.

Kateřina Pechová
Dobrý den přeji,
ano umístění nových stanic požádáme, nicméně dodám, že pro oblast dolních Holešovic je relevantní i měřící stanice v Karlíně.

S pozdravem
O. Mirovský
Otázka: Koncertní hala na Praze 7 (Obyvatel 14.2.2017 16:02)
Dobrý den,

oprava a využití stávajích prostor by byla sice ideální, ale je zde názor že žádný z nich se pro daný účel nehodí.

Máte ideální příležitost vyřešit jeden v největších problémů Letné. Směřujte prosím případnou výstavbu do prostor stávajícího stadionu Sparta. Tím se snad konečně zbavíme toho strašného podniku, protože u návštěvníků koncertů nebude třeba neustálé asistence stovek policistů a vrtulníky.
Otázka: Kino Oko (Janastas 14.2.2017 11:15)
Dobrý den, v souvislosti s plánovanou úpravou ulice Fr. Křížka, se nabízí zásadní dotaz, který se týká provozu kina Oko. Každoročně se zde řeší problém rušení nočního klidu, týká se zpravidla období duben až září, kdy je slušné počasí a není zima. Návštěvníci restaurace kina Oko pak téměř každodenně do pozdních nočních hodin (bar se uzavírá kolem 2 hodiny) velmi hlasitě diskutují a kouří před kinem. V domech nad kinem Oko se nedá větrat a ani spát. Je prosím reálné tuto problematiku včas zahrnout také do prioritních řešení? Nabízí se omezení otevírací doby apod.. Děkuji.Copyright © 2012 Městská část Praha 7