Odbor kancelář starosty a tajemníka (KST) zajišťuje zasedání městské rady a zastupitelstva, má na starosti organizaci udělování dotací MČ, zajišťuje vydávání interních směrnic a nařízení starosty a tajemníka, připravuje připomínky k obecně závazným vyhláškám, řídí a koordinuje práci podřízených oddělení.

oddělení komunikace

oddělení krizového řízení

oddělení spisové služby

oddělení provozní

oddělení organizační a sekretariátů

Odbor Kancelář starosty a tajemníka – KST

• Organizačně zajišťuje dotační řízení MČ Praha 7.
  • Vydává časopis MČ Praha 7 Hobulet.
  • Zajišťuje jednání Rady a Zastupitelstva včetně povinných materiálů dle Jednacích řádů těchto orgánů.
  • Zajišťuje hlídání dětí při zasedáních Zastupitelstva.
  • Zajišťuje zpracování připomínek k obecně závazným vyhláškám HMP.
  • Zajišťuje zpracování stanovisek k akcím pořádaným na území Prahy 7 na základě žádosti MHMP, Odboru hospodaření s majetkem.
  • Organizačně zajišťuje vydávání interních směrnic Úřadu včetně nařízení tajemníka a starosty; vede kompletní dokumentaci těchto interních směrnic.
  • Zajišťuje agendu přísedících k Obvodnímu soudu pro Prahu 7, vede evidenci přísedících a zpracovává návrhy pro Zastupitelstvo k volbě přísedících.
  • Zajišťuje agendu udělování záštit MČ Praha 7.
  • Plní funkci podpůrného orgánu v Centrálním registru oznámení vedeného u Ministerstva spravedlnosti v souvislosti s podáváním oznámení veřejných funkcionářů dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, ve znění pozdějších předpisů.
  • Vedoucí odboru je garantem pro koordinaci a organizaci elektronického systému spisové služby v prostředí Úřadu; poskytuje metodická školení.
  • Vedoucí odboru je na základě usnesení Rady MČ Praha 7 č. 1161/16-R z jednání č. 75 ze dne 15. 11. 2016 pověřená k zastupování tajemníka Úřadu městské části Praha 7 po dobu jeho nepřítomnosti ke všem činnostem, které ukládá tajemníkovi Organizační řád v Článku 5, vyjma organizačních a personálních změn (kompetence svěřená Radou).
  • Plní úkoly dle pokynů členů Zastupitelstva a Rady.

Úřední hodiny Úřadu MČ Praha 7

pondělí a středa
úterý, čtvrtek a pátek
po předchozí domluvě / po objednání