O Praze 7 > Představení městské části > Čestní občané Prahy 7 > Prof. Jiří Chvála, hlavní sbormistr Kuhnova dětského sboru

Profesor Jiří Chvála, hlavní sbormistr Kühnova dětského sboru

Dne 10.11.2003 předal starosta MČ Praha 7 Radek Mikšík a zástupkyně starosty PhDr. Ivana Kučerová čestné občanství Prahy 7 panu Jiřímu Chválovi, sbormistrovi Kuhnova dětského sboru.

prof. Chvála  PhDr. Kučerová.jpgPod jeho vedením zažil sbor mimořádné úspěchy v Japonsku i USA. Během své letité činnosti ve sboru vybudoval rozsáhlý repertoár obsahující všechna slohová období. Soubor již dlouhodobě patří k nejvýznamnějším hudebním tělesům svého druhu. Koncertuje u nás, úspšně reprezentuje naši zemi na zahraničních turné a získává významná vítězství na mezinrodních festivalech. Spolupracuje s Českou filharmonií, Národním divadlem a Státní operou v Praze, účastní se hudebního festivalu Pražské jaro. Pravidelně nahrává pro rozhlas, televizi i film, vystupuje v muzikálech, jejich repertoár potěší na mnoha hudebních nahrávkách.

Sbor se pod jeho vedením stal nedílnou součástí kultury v Praze 7.

rodina Ebenů  prof. Chvála.jpg   prof. Chvála  starosta R. Mikšík - předání.jpg

14.11.2003 - Administrátor P7 ; Přečteno: 7620 x