Česky   English

Ing. MUDr. Rudolf Roubíček

Ing. MUDr. Rudolf Roubíček se narodil 11. února 1918 v Praze.

Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologického inženýrství. V době nacistické okupace a po zavření vysokých škol pracoval jako technik v Ústavu pro vědecký výzkum uhlí v Praze na Rokosce.

 Po válce dokončil svá inženýrská studia a v roce 1948 obhájil doktorantskou práci a promoval. Do roku 1952 pak působil v potravinářském výzkumu a od roku 1952 do 1968 ve farmaceutickém průmyslu SPOFA v různých funkcích, hlavně však jako technolog nových výrobků.

V roce 1960 by ing. Dr. Roubíček zatčen STB a bylo proti němu vyšetřování pro údajnou špionáž. Na základě amnestie byl ing. Dr. Roubíček posléze propuštěn, ale nikoliv zbaven viny. Z tohoto důvodu pak po roce 1968 emigroval do Kanady, kde pracoval jako vedoucí technolog nových výrob až do roku 1980, kdy mu byla nabídnuta řádná profesura na Velké jižní univerzitě v Novém Mexiku.

V roce 1990 odešel ing. Dr. Roubíček do penze a byl mu udělen titul zasloužilého profesora. Vlastní řadu kanadských, amerických a českých patentů a je registrován v prestižních amerických seznamech Who is Who a Men and Women of American Science atd.

- ; Přečteno: 7144 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7