Česky   English

MATEŘSKÉ CENTRUM "Medvíďata"

Mateřské centrum „MEDVÍĎATA“

při Fakultní mateřské škole PedFUK v Praze

Adresa: Na Výšinách 1075/3, 170 00, Praha 7

Ředitelka PaedDr. Věra Jakoubková + fax 233 373 770
Zástupkyně ředitelky Alena Černá 233 373 770
Školnice Miluše Plachetová 233 373 770

Web: www.msnavysinach.cz

Email: mts-vysiny@volny.cz

Provoz Mateřského centra

úterý až čtvrtek od 8,00 do 13,00 hodin.

Mateřské centrum je opravdu jakousi "mateřskou školou" pro děti a jejich rodiče. Avšak svou náplní činnosti i otevřeností je odlišné od tradiční mateřské školy.Naše služby převážně reagují na nepříznivou sociální situaci, ve které se mladé rodiny nacházejí.Jedná se o izolaci nejen rodičů ale i dětí. Pomáháme jim navazovat komunikaci s vrstevníky, nabízíme jim řadu her a činností v rámci obsahu předškolního vzdělávání. Reagujeme na bezradnost rodičů malých dětí, zejména matek na rodičovské dovolené a nabízíme jim inspiraci, pomoc při řešení problémů, čas a prostor pro vzájemné setkávání, výměnu zkušeností apod. Připravujeme pro rodiče zajímavé dílny i přednášky.

Návštěva dítěte v mateřském centru vytváří dobré předpoklady pro zahájení předškolního vzdělávání v mateřské škole.

Program Mateřského centra je sestaven do tématických okruhů pro každý měsíc s konkrétními časovými údaji a je uveden na webových stránkách školy.

Prostory centra byly vybudovány přestavbou části hospodářského pavilonu školy a vznikl tak příjemný herní i pracovní prostor pro děti mladší tří let, včetně sociálního zázemí. Je nově vybaven nábytkem, hračkami i pomůckami pro různé činnosti dětí / výtvarné, hudební, pohybové apod./.

29.03.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 10883 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7