Česky   English
O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Spuštění nových zón placeného stání

Upozorňujeme řidiče, že od 1. února 2018 dochází ke spuštění nového celopražského systému zón placeného stání.

·    Parkovací karty, které se umísťovaly za čelní sklo vozu, od února nahradí parkovací oprávnění. To již nebude mít fyzickou podobu kartičky, bude existovat pouze v elektronické podobě.

·    Doba platnosti parkovacích karet je nastavena vždy jen do 31. ledna 2018. Při výdeji karty vám však již bylo zaregistrováno parkovací oprávnění, to platí na celé období, které jste si zaplatili. Nemusíte tedy s koncem platnosti parkovací karty ihned navštěvovat úřad, vaše parkovací oprávnění plynule přešlo do elektronického režimu.

·    31. ledna 2018 končí také platnost dvou- a desetihodinových stíracích parkovacích karet. Úhrada parkování bude probíhat pomocí nových parkovacích automatů nebo přes aplikaci virtuální parkovací hodiny na www.parkujvklidu.cz.

·    Koncem ledna budou odstraněny dočasné přelepy nových dopravních značek. Vodorovné dopravní značení se v závislosti na počasí bude domalovávat až od jara 2018. Pro řidiče to znamená, že se mohou dočasně setkat s místy, kde vodorovné značení nebude v souladu s novým režimem parkování. Vždy, prosím, sledujte svislé dopravní značení, které je nadřazeno vodorovnému a je pro řidiče rozhodující.

 

Více informací o nových zónách placeného stání naleznete zde: http://www.praha7.cz/24461_Nove-zony-placeneho-stani-konci-era-karet-a-listku-za-sklem

 

Zde vám přinášíme aktuální orientační schéma nové zóny placeného stání, platné od 1. 2. 2018. V rozvržení parkovacích míst může docházet k dílčím úpravám, proto se vždy řiďte dle místního svislého dopravního značení.

Orientační schéma nové ZPS.pdf

02.02.2018 - Martin Vokuš ; Přečteno: 1616 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7