Česky   English
O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

S novým systémem ZPS přibude parkovacích míst

Praha 7 se připravuje na nový systém zón placeného stání od 1. února.  Na několika místech budou přidána parkovací místa.

Celkově by do systému ZPS mělo být v Praze 7 zařazeno o desítky parkovacích stání navíc. Nejvýraznější změny řidiči zaznamenají v ulicích Vrbenského, nábřeží. Kpt. Jaroše či Za Elektrárnou.

V ulici Vrbenského budou nová parkovací místa vyznačena na vozovce ve dvou úsecích. V oblasti od ul. Malá Plynární po Ortenovo náměstí přibude smíšené parkování a parkování pro rezidenty (fialová a modrá zóna), v úseku od ul. Bondyho po odbočku k čerpací stanici v ul. U Elektrárny budou zřízena místo pro krátkodobé parkování návštěvníků (oranžová zóna). 

V koordinaci s hlavním městem a Technickou správou komunikací je připravována obdobná úprava také na nábř. Kpt. Jaroše v úseku od křižovatky s ul. Dukelských hrdinů k nájezdu na Hlávkův most. Zde přibude cca 15 míst v oranžové zóně. Na základě fungování návštěvnického parkování v Praze 7 zde budou od 8 do 18 hodin parkovat návštěvníci a po ukončení provozu od 18 do 8 hodin mohou těchto míst využít i rezidenti pro večerní a noční parkování.

Do systému ZPS bude v rámci rozšiřování fialové smíšené zóny nově zařazeno také několik desítek parkovacích míst u Stromovky v ul. Za Elektrárnou, v úseku od můstku na Císařský ostrov po viadukt u Holešovického nábřeží.

Uvedená dopravní opatření by měla být realizována již s přechodem na nový systém zón od počátku února nebo záhy po jeho spuštění.   

Na území Prahy 7 proběhnou také další dílčí úpravy parkování. Jedno z nich již TSK realizuje na konci ulice Kamenická u Stromovky. Zde se ruší nevyhovující parkovací místa nevhodně situovaná na někdejší travnatou plochu, kde navíc parkující vozidla často blokovala chodník. Úbytek parkovacích míst v této lokalitě bude nahrazen prodloužením parkovacích zón v přilehlých ulicích U Akademie a Gerstnerova. Na uvolněné ploše je plánována výsadba zeleně.   

12.01.2018 - Martin Vokuš ; Přečteno: 255 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7