Volný čas > Pozvánky na akce

Juniorský maraton - Běžíme pro Evropu 2018

Juniorský maraton je neziskový běžecký závod desetičlenných družstev složených ze studentů středních škol, kteří zdolávají maratonskou trať ve všech krajských městech České republiky. Účast středních škol v projektu je bezplatná. V roce 2017 se projektu zúčastnilo 255 týmů (2 550 studentů) z celé České republiky.

Každoročně ho svou záštitou podporuje Zastoupení Evropské komise v ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Český olympijský výbor, Český atletický svaz, hejtmané, starostové či primátoři dotčených měst.

Akci provází mediální kampaň, jejímž cílem je bojovat proti narůstající obezitě mládeže, propagovat zdravý životní styl, podporovat kladný vztah mládeže ke sportu a také podpora týmového ducha či  prevence užívání návykových látek. Snažíme se oslovit každou střední školu v České republice a zvyšovat zájem o sport.

Soutěž o nejrychlejší střední školu v hlavním městě Praha se bude konat 23. dubna 2018 v pražském parku Stromovka. Registrace jsou v plném proudu. Neváhejte a dejte dohromady Váš školní tým a poběžte o titul Nejrychlejší střední škola v Praze!

Více informací o závodě a přihláškách naleznete na: www.runczech.com/jmc

Obrázek bez popisku

09.01.2018 - Administrátor P7 ; Přečteno: 25 x