Česky   English
O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský vyzývá zastupitele Prahy 1, aby zastavili koncesi na Nemocnici Na Františku

Zastupitelstvo MČ Praha 7 se na svém včerejším jednání zabývalo budoucností Nemocnice Na Františku. Na základě jeho usnesení nyní starosta Prahy 7 Jan Čižinský vyzývá k zastavení koncesního řízení na soukromého provozovatele. Koncesní řízení, tak jak je nyní navrženo, totiž odporuje péči řádného hospodáře.

Na území Prahy 7 se nenachází žádné zdravotnické zařízení s lůžkovou částí. Proto je nabídka zdravotních služeb v sousedních městských částech pro obyvatele Prahy 7 klíčová. Považujeme za velmi riskantní krok přenechat formou koncesního řízení nemocnici soukromému provozovateli na 35 let. Proto vyzýváme starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého a Zastupitelstvo Prahy 1, aby koncesní řízení zastavilo a jednalo s hlavním městem o převzetí nemocnice, “ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

K vypsání koncesního řízení Zastupitelstvo MČ Praha 1 pravděpodobně vedla neustálá nutnost provoz nemocnice dotovat. Zapojení soukromého investora do provozu důležitého městského zařízení se však v minulosti mnohokrát ukázalo jako velmi problematické. Jen na území Prahy 7 lze zmínit areál Výstaviště, Holešovickou tržnici či ostrov Štvanice.

Z našeho pohledu je přání Prahy 1 omezit náklady na dotování nemocnice zcela legitimní, ale obávám se, že vyhlášení koncesního řízení na Nemocnici na Františku ohrozí dostupnost zdravotnické péče nejen pro občany Prahy 1, ale také pro občany širšího centra Prahy, “ doplnil radní Prahy 7 pro oblast zdravotnictví František Vosecký (Strana zelených). 

Pokud koncesní řízení bude pokračovat, je podle zastupitelstva Prahy 7 zcela nezbytné koncesní smlouvu změnit. Krom jiného považuje sedmá městská část za nutné, aby byly do smlouvy zapracovány sankce či podíl městské části na zvýšení počtu výkonů a také z ní bylo vypuštěno velmi zvláštní závěrečné ustanovení, které říká, že když MČ Praha 1 bude v prodlení se zaplacením svých závazků, bez jakéhokoli upozornění koncesionáři zanikne povinnost minimálního počtu výkonů a smlouva se stane pro Prahu 1 prakticky nevypověditelnou.

05.12.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 397 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7