O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Praha 7 varuje před odevzdáním Nemocnice Na Františku do soukromých rukou

Zastupitelstvo MČ Praha 7 se na svém dnešním jednání bude zabývat budoucností Nemocnice Na Františku. Praha 1 vyhlásila koncesní řízení na soukromého provozovatele. Sedmá městská část chce upozornit na rizika, která z podobného postupu vyplývají a mohou vést k ohrožení poskytované zdravotní péče pro celou oblast.

V síti zdravotnických zařízení ve vnitřním městě hraje Nemocnice Na Františku, jako menší zařízení, které slouží občanům z Prahy 1, Prahy 7 a dalších okolních městských částí, velmi důležitou roli. Z tohoto důvodu považuje vedení Prahy 7 za svou povinnost pečlivě analyzovat současný záměr MČ Prahy 1, která hodlá formou koncesního řízení přenechat Nemocnici Na Františku na období 35 let soukromém provozovateli.

„Na území Prahy 7 se nenachází žádné zdravotnické zařízení s lůžkovou části. Z tohoto důvodu je nabídka a kvalita služeb nemocnic v sousedních městských částech pro Prahu 7 a její obyvatele otázkou zásadního významu. Zapojení soukromého investora do provozu důležitého městského zařízení se však v minulosti mnohokrát ukázalo jako velmi problematické. Jen na našem území lze zmínit areál Výstaviště, Holešovickou tržnici či ostrov Štvanice,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Zastupitelé Prahy 7 budou projednávat stanovisko, ve kterém chtějí Prahu 1 upozornit na zásadní rizika, která z vyhlášeného koncesního řízení vyplývají.  Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 7 se koná na úřadě městské části dnes od 17 hodin.

„Zároveň jsme připraveni Praze 1 nabídnout své zkušenosti. Před třemi lety jsme řešili podobný problém s neefektivně vedenou, zastaralou a prodělečnou poliklinikou. Bývalé vedení ji chtělo prodat, ale nám se ji podařilo provozně i ekonomicky stabilizovat a zanedlouho se bude stěhovat do nových, moderních a bezbariérových prostor,“ doplnil starosta Čižinský.

04.12.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2255 x