Česky   English
O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Praha 7 navrhuje reformu hlavního města

Praha se musí změnit. Vyplývá to z návrhu reformy hlavního města, který v úterý 12. 9. 2017 schválila Rada MČ Praha 7. Městská část v tomto dokumentu navrhuje postup, jak zlepšit oblasti, jakými je péče o veřejný prostor, školství či dostupnost bydlení.

"Praha má obrovský potenciál, který v současné době nevyužívá naplno. Za Prahu 7 jsme sepsali body, které na magistrátu prosazujeme jako zastupitelé a o kterých víme, že je lze realizovat prakticky okamžitě. O víkendu budou pražští radní jednat o rozpočtu na příští rok, proto nyní předkládáme návrhy, jak zlepšit veřejný prostor, školství i dostupnost bytů, říká starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Považujeme za velmi důležité, aby městské části dostaly pravomoci a finance na úklid, opravy chodníků a péči o zeleň v ulicích. Odpadnou tak tisíce hodin vyjednávání mezi občany, úředníky městských částí, magistrátem a městskou firmou. Náklady činí 1000 korun ročně na obyvatele. Tyto prostředky by měl magistrát dát městským částem, které dnes často dotují péči o veřejný prostor ze svého,“ uvádí zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

 

Městská část Praha 7 ve svém návrhu kromě jiného požaduje:

  • uzavírání plánovacích smluv s developery na výstavbu občanské vybavenosti či poskytnutí volných kapacit na noční parkování rezidentů
  • přesunout na městské části finance na úklid, údržbu veřejných prostranství a péči o zeleň v ulicích
  • ukončit financování městských částí pomocí prodejů bytů
  • zvýšit platy zaměstnanců ve školách zřizovaných Prahou a městskými částmi
  • zabránit prodejům a nevypověditelným pronájmům školských budov
  • pronajmout desítky prázdných městských budov
  • zjednodušit podnikatelům povolení záboru pro předzahrádku

 

Kompletní návrhy Prahy 7 na reformu hlavního města naleznete v příloze.

Návrh MČ Praha 7 na reformu hl. města Prahy.doc

13.09.2017 - Martin Vokuš ; Přečteno: 2389 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7