Česky   English

Francouzština pro začátečníky

  • Lektor - Míla Jebavá
  • čtvrtek 18:15 - 19:45

Kurz je určen pro úplné začátečníky.

Proto cílem tohoto kurzu je učit se  francouzštinu  od základu  – tj. výslovnost, čtení,  stavbu věty oznamovací, tvoření otázek, nejdůležitější nepravidelná slovesa (být, mít, jít, moci,  znát a vědět), nejdůležitější fráze potřebné pro základní komunikaci ve frankofonním prostředí (pozdravy, dotazy na cestu, podání informace o sobě, o počasí a o městě, apod.).

Z hlediska gramatiky se naučíme časování sloves I. třídy (vzor „parler“),  některá nejdůležitější nepravidelná slovesa, užívání členů a základních předložek, zájmena osobní a přivlastňovací, přídavná jména a   vyjadřování blízké budoucnosti. Jedná se o první část (první semestr) dvouletého výukového cyklu, který poskytne základní znalosti gramatiky a komunikace ve francouzštině.

V tomto prvním pololetí probereme sedm lekcí z níže uvedené učebnice, přičemž výuka bude doplněna i dalšími výukovými materiály. Na tento podzimní kurz pak  naváže pokračovací kurz na jaře r. 2018.

Učebnice: '''Le français pour vous - Francouzština pro začátečníky''. Autorka učebnice: Marie Pravdová, ilustrace: Pavel Rak, nakladatelství LEDA, vydáno v r. 1999 a pak pozdější dotisky.

Výuka bude doplněna dalšími materiály od lektorky pro nácvik  poslechu, porozumění a konverzace a též doplňkovými materiály z francouzských  zdrojů.

Učebnice není v ceně kurzu.

04.07.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 654 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7