O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Praha 7 má po Pítku P také Mlžítko M

Sedmá městská část umísťuje na svém území vodní prvky, které občanům poskytnou možnost osvěžení v parných letních dnech. Kromě dalších Pítek P, které Praha 7 představila loňské léto na Ortenově náměstí, se ve veřejném prostoru objeví také Mlžítka M.

První Mlžítko M lze v pondělí 19. 6. a úterý 20. 6., vždy mezi 12 a 17 hod., vyzkoušet na Řezáčově náměstí. Ve středu 21. 6. pak bude k dispozici na akci Den pro kolotoč, která se koná od 16 do 18 hodin v Letenských sadech u Letenského zámečku.

„Pítka, mlhoviště a další vodní prvky pomáhají Pražanům přečkat horké léto. Snažíme se, aby možnost osvěžení byla v Praze 7 dobře dostupná. Pítko na Ortenově náměstí se osvědčilo, v průběhu léta jej umístíme také na hřišti Sedmikráska v Jateční ulici, které projde rekonstrukcí. Zároveň máme vytipována další místa, kde se pítka a nově také mlžítka tuto sezónu objeví,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský

První Pítko P Praha 7 pořídila ve spolupráci se společností Pražské vodovody a kanalizace, a.s. v srpnu minulého roku. Kromě Ortenova náměstí a dětského hřiště Sedmikráska by radnice pítka ráda umístila také na Letenském náměstí, na ostrově Štvanice, v parku u stanice Vltavská nebo v parčíku mezi spojnicí ulic Veletržní a Strojnická. Aktuálně probíhají jednání s vlastníky pozemků.

Originální podobu Pítka P navrhli designéři EP studio. Ze stejné kreativní dílny pochází také letošní novinka Mlžítko M.

Mlžítko M bude poskytovat příjemné osvěžení v podobě lehkého obláčku vody. Stejně jako Pítko P má snadno rozpoznatelný design, který jej odlišuje od ostatního mobiliáře.

„Letos plánujeme ve spolupráci s různými provozovnami umístit v Praze 7 deset mlžítek. Již do konce června se první dvě objeví u knihkupectví Knihkopec uprostřed parku v Tusarově ulici a v areálu Prazeleniny u ulice Varhulíkové. Podle ohlasů veřejnosti můžeme projekt v příštím roce dále rozšířit,“ doplnil Jan Čižinský.

Obrázek bez popisku  Obrázek bez popisku

19.06.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 706 x