O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Praha 7 otevírá školní hřiště U Uranie pro veřejnost

Veřejnost si může zdarma zasportovat na školním hřišti U Uranie 14. Po dohodě školy s radnicí Prahy 7 se hřiště otevírá každý všední den od 16 do 20 hodin.

„Zpřístupňovat školní hřiště je cestou, jak umožnit sportování v centru města. V roce 2015 jsme podpořili zpřístupnění školního hřiště na Ortenově náměstí, o které se velmi zasadili místní obyvatelé. Nyní dáváme veřejnosti k dispozici další sportoviště, za což bych chtěl velmi poděkovat panu řediteli Radovi ze ZŠ Strossmayerovo náměstí, pod kterého hřiště spadá,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Hřiště je v současné době otevřeno ve zkušebním provozu. V průběhu školního roku je veřejnosti přístupné každý všední den od 16 do 20 hodin. V této době je zde zajištěn také správce.

„Pokud se zkušební provoz osvědčí a bude ze strany veřejnosti o využívání zájem, chtěli bychom hřiště v dalším kroku zpřístupnit i na víkendy a na dobu prázdnin. Zároveň jej ve spolupráci se školou budeme postupně vybavovat sportovním náčiním k zápůjčce,“ doplnil starosta Čižinský

Obrázek bez popisku

12.5.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 647 x