Česky   English
O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Další kroky k bezpečnějším přechodům na Letné

Technická správa komunikací v těchto dnech začala pracovat na úpravě vodorovného značení v Zóně 30 na Letné. Na základě požadavků policie byla naplánována nutná opatření ke zvýšení bezpečnosti v okolí nepřehledných přechodů a křižovatek.

Na vytipovaných místech bude docházet k úpravám parkování tak, aby se zvýšily odstupy vozidel od přechodů pro chodce na bezpečnou vzdálenost – tedy na běžnou normu 5m. Původní návrh počítal s touto úpravou parkování plošně u všech přechodů. Zavedení Zóny 30, a s tím spojené snížení rychlosti automobilové dopravy na Letné, umožnilo Praze 7 vyjednat s odborem dopravy a s policií změny v parkování pouze v těch nejnutnějších případech na nejméně přehledných místech. Tato opatření povedou ke zvýšení rozhledové vzdálenosti nutné k bezpečnému přecházení vozovky a přispějí ke zvýšení bezpečnosti dopravy především pak s ohledem na děti, seniory a hůře pohyblivé osoby.

K realizaci úprav bude docházet postupně v průběhu jarního blokového čištění ulic.  

V následující fázi dojde v Zóně 30 k instalaci dalších zabezpečovacích prvků, jako jsou žluté montované polštáře či optické psychologické brzdy (vodorovně vyznačené pruhy na vozovce kolmé ke směru jízdy vozidel).

 

Více informací o Zóně 30 naleznete zde:

http://www.praha7.cz/20863_Co-prinese-Zona-30-v-Praze-7
20.04.2017 - Martin Vokuš ; Přečteno: 811 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7