O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

V Praze 7 proběhne důstojné uložení ostatků osamělých zemřelých

Sedmá městská část si v loňském roce pronajala hrobové místo na hřbitově ve Strojnické ulici. V pondělí 24. dubna 2017 se zde uskuteční pohřeb dvanácti zesnulých, kterým úřad vypravil sociální pohřeb.

„Každý člověk si zaslouží důstojný pohřeb a poslední rozloučení. V loňském roce jsme si pronajali hrob na hřbitově ve Strojnické ulici. Chceme zajistit důstojné místo posledního odpočinku také pro ty, kteří nezemřeli obklopeni rodinou. Obřady pro zesnulé, kterým jsme vypravili sociální pohřeb, budeme pořádat jednou ročně. Pokládám to za velmi důležité. O důstojné umírání se starají rodiny a obětaví zaměstnanci hospiců, důstojný pohřeb osamělých lidí pak mají mít na starosti obce,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Obce mají ze zákona povinnost vypravovat zesnulým, jejichž příbuzné se nepodaří dohledat, takzvané sociální pohřby. Praha 7 jich v průměru zajišťuje 10 až 15 ročně a městské části je proplácí stát. Zákon však již obcím nenařizuje mít hrob, kam by se ostatky ukládaly, či zajišťovat jakékoli obřady. Nevyzvednuté urny tak končí na anonymních loučkách u krematorií. Tato praxe v Praze 7 končí. Městská část si urny jednou ročně vyzvedne a uloží je do hrobu na svém území.

Městská část Praha 7 uspořádá uložení uren dvanácti zesnulých v pondělí 24. dubna v 11 hodin. Obřadu se zúčastní starosta Prahy 7 Jan Čižinský, farář Římskokatolické farnosti u kostela sv. Antonína P. Pavel Semela a farář Církve československé husitské v Praze 7 Jan Daniel Došek.

19.4.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 307 x