Volný čas > Senioři > Aktuální články

Výuka uživatelské práce s tabletem pro seniory Prahy 7

Obrázek bez popisku

Senioři z Prahy 7 mají opět možnost bezplatně navštěvovat výuku uživatelské práce s tabletem pro začátečníky a pro mírně pokročilé, která začíná od dubna 2017.

Výuka uživatelské práce s tabletem, kterou městská část pořádá,  je rozdělena do dvou úrovní obtížnosti. Liší se rozsahem probírané látky a tempem výkladu. Kurzem Vás povede lektor Jan Řepík.

Pokročilé kurzy
  • v pátek od 21. 4. do 16. 6. 2017 od 07:50 do 8:50 hod., jsou určeny uživatelům, kteří už s tabletem někdy pracovali a vědí například co je to "účet, aplikace, prohlížeč" a podobně.
  • Během výuky se účastníci naučí používat tablet tak, aby jim usnadnil denní činnosti. Budou umět s kalendářem, psát upomínky, stahovat dokumenty, najít si vhodnou aplikaci pro jejich zobrazení, a budou znát veškerá možná nebezpečí číhající na ně v online světě.

Začátečnické kurzy
  • v pátek od 21. 4. do 16. 6. 2017 od 09:00 do 10:00 hod. a jsou určeny seniorům, kteří mají minimální či žádnou zkušenost s tabletem.
  • Během výuky se účastníci seznámí s tabletem, naučí se využívat tablet v praxi, hledat na internetu, psát zprávy, využívat navigaci a fotografovat.

V případě, že jste uživatelem Windows, doporučujeme Vám navštěvovat pondělní kurz počítačů spolu s tabletem.

Kurzy probíhají na ÚMČ Praha 7, 2. patro, malá zasedací místnost č. 225.

Kurzy jsou určené pouze pro seniory s trvalým bydlištěm v Praze 7.

Na kurz je nutné přinést si vlastní tablet.

Přihlášky a více informací u Michaely Horváthové, tel. č.: 605 004 570 nebo e-mail: HorvathovaM@praha7.cz. Informovat se můžete také osobně na Úřadu MČ Praha 7, dveře č. 207, 2. patro.

V případě závazného přihlášení, prosíme o Vaši adresu trvalého bydliště, jméno, příjmení a tel. kontakt.

Těšíme se na Vás.

- ; Přečteno: 132 x