Úřad městské části > Čistota a životní prostředí

Veřejné projednání herních prvků na hřišti Sedmikráska

Veřejného projednání se účastnily maminky a děti, které hřiště často využívají a tak jsou s jeho výhodami i problémy, plynoucími ze současného stavu, dobře obeznámeni.
Zástupce starosty Městské části Praha 7 Josef Neuberg přítomným představil fotografie a studii, jak by dětské hřiště Sedmikráska v budoucnu mohlo vypadat.

Obrázek bez popisku

V následné diskusi pak zazněly tyto požadavky a podněty:

• počet herních prvků na hřišti zvýšit, herní prvky z přírodních materiálů zde ponechat
  • nově zřídit pítko
  • na trávě za hřištěm, v jihovýchodní části pozemku, instalovat provazovou pyramidu
  • na pozemek umístit mašinku nebo dřevěnou loď, trampolínu a vybudovat houpačkovou konstrukci s více než dvěma houpačkami, aspoň jedna z houpaček by pak měla být určena na houpání miminek.
  • při výběru herních prvků pamatovat i na starší děti, především pak věkovou kategorii 6 – 12 let
  • ponechat pod herními prvky písek a stávající dřevěné obrubníky
  • na basketbalovém hřišti instalovat jeden koš pro menší děti
  • zajistit častější údržbu a úklid wc